Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.11.2019
Eesti Valitsus sillutab radariostuga teed Ida-Viru tuuleparkidele Järvik teadis võimalikust huvide konfliktist septembris, kuid küsis nõu edasi (3) Tööandja maksuvõlg toob tulevastele lapsevanematele murepilved (20) Eesti tuleviku võimalused: Suur-Tallinnast ökokogukondadeni Majandus Kollektiivis kadunud usaldust on väga raske taasluua (4) Töötaja võttis pankrotistunud hot-dog’i-restorani üle Kompassi väljaku alla ehitatakse parkla Minister Kiik keeraks pensionireformilt vinti maha (11) Välismaa Pariisi laagrite migrandid koliti ümber Leedulane tõusis NATO tippjuhtkonda (1) Jaak Prozes: mordvalaste õitsev hääbumine (3) Arvamus Vladimir Juškin: minevik tungib olevikku Madis Iganõmm: kahe nädalaga treeneriks Edward Lucas: jagatud Berliini õppetunnid on püsivad Andrus Karnau: Mary Kross ja sõnadest kivid (43) Juhtkiri: seepärast makse makstaksegi (1) Kaur Maran: tolmunud umbluu (24) Meie Eesti Rainer Kuuba: kuidas puiduga kliimat veel kuumemaks kütta (16) Aleksei Lotman: metsasõnumite tõlgendamise nõksud (4) ÜRO raport tõstab esile säästvat metsandust (5) Kultuur Kõik on sünge, aga saab minna veel süngemaks Kuidas tähendus üles leida? Sport Magnus Kirt: üllatas, et teised mu tulemust üle ei visanud Robert Rooba: seis on hea, kuid kergeid mänge ei tule Vormelimaailma suured muutused Tartu Lagunevates hoonetes käib vaid avariiremont Linna rahakotis annab tunda rahvaarvu kahanemine Ühele lapsele 20 000st on rinnapiim mürk! Kes aitab need lapsed üles leida? Edward von Lõngus ei mõista kuidagi, miks peaks kuulsust ihaldama Lõuna-Eesti meestelaulu päev tuleb taas, murepilvedest hoolimata Vello Kade peab nädalavahetusel viimase poksiturniiri Maalitud noored naised lendlevad oma tulevikku Väino Land kasvatas kokkutulekust kontserdi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tööandja maksuvõlg toob tulevastele lapsevanematele murepilved

4 min lugemist
Pereplaneerimise käigus tasub kontrollida, kas tööandja on riigimaksud ikka tasunud.  FOTO: Artur Kuus

Enne lapse saamist tasub registrist oma tööandja maksuvõlga kontrollida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lapsesaamise üle arutades ei mõtle ilmselt enamik inimesi oma ettevõtte maksuvõla peale, kuigi maksuvõlglastest ettevõtteid on Eestis veidi enam kui neli tuhat. Tallinnas elav Kristiina (nimi muudetud) avastaski koos mitme saatusekaaslasega, et tööandja maksuvõlg võib jätta nad väljateenitud vanemahüvitiseta.

Kui ettevõttel on maksuvõlg, ei pruugi tavatöötaja arugi saada, et midagi võiks valesti olla. Tööandja võib olla võlgu küll riigile, aga oma töötajatele võidakse ikka kenasti iga kuu palka maksta. Olukord läheb töötaja jaoks hapuks alles siis, kui ta hakkab peret planeerima. Kui tema tulude pealt ei ole riigile sotsiaalmaksu makstud, võib teoreetiliselt oma seniste sissetulekute alusel vanemahüvitisest suu puhtaks pühkida.

07.11.2019 09.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto