Sisukord
Arter
Postimees
09.11.2019
Eesti Maaeluminister on viinud valitsuse kriisi lävele (45) Arumäe: ma ei avalda, mis nõu Järvikule andsin (5) Karastunud advokaat libises konflikti (1) Majandus Lahkumislaines on haavatavaimad LHV ja Swedbanki teise samba fondid Välismaa NATO ajusurma kuulutanud Macronile reageeriti teravalt KOHALIK VAADE. Läti keskpankuri näitemäng suure publiku ees Postimees Berliinis: müüri langemise aastapäev möödub mõtlikult «Zelenskõi käes on küll võim, aga mitte raha!» (5) Arvamus Juhtkiri: diletantide poolaasta (13) Patrik Hytönen: kliimamuutustega võitlemisest hakkab saama uus klassivõitlus (4) Asi on muus (11) Pariisi pommimees (3) Ajastu parim vormelisõitja Doktor Mölderi raviplaan Kultuur Tiina Lokk: ahistamislood meenutavad stalinismiaega – üks süüdistus ja oled riigivaenlane Sport Kas ja millal läheb Sivertssoni pill ükskord häälde? Taavi Libe kolumn. Rohkem Ott Tänakut Eesti uudisvoogu! Siim Liiviku uus elu: kodu Soomes, töö Austrias, süda Eestis Merendus Lõbusõitjad eelistavad paati ostmise asemel rentida AK EKI keelekool: ei saa ja ei tohi Tallinn 800: pealinna karvaste ja sõralised harvad jäljed Lauri Vahtre: piirid ja vabadus (33) Paul Graham: idufirma = kasv (1) Vikerkaar loeb. Selle sajandi suurim Eesti romaan (2) Lenin kui Solženitsõni autoportree (1) Inimelu äng teatrilaval (1) Aja auk. Süntesaatorid, Miami ja kokaiinist rand (1) Nädala plaat. Mustvalgete meeste jalge ees vedeleb erootika igal sammul Mesikäpp: pühendatud spordile ja teadusele Mesikäpa teadusveerud Arter Tiina Lokk: ahistamislood meenutavad stalinismiaega – üks süüdistus ja oled riigivaenlane Rängast õnnetusest sai elu väärtuslikem õppetund (2) Kummalisem kui Tallinna Lollideküla Mereristsed – kannatused ja lõbu üheskoos (1) PÖFFi pärlid sel sügisel Parim noorkokk Noel Moglia: või annab toidule väga hea maitse Ümberasujatest jäid maha klaverid ja kulduurid Klassiku sõiduproov: Maserati Ghibli (1997). Pärdiku järglane Hea heli igasse tuppa lihtsate vahenditega Kuidas räsitud sõjaväetelkidest midagi ilusat sünnib Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rängast õnnetusest sai elu väärtuslikem õppetund

6 min lugemist
Eduka meditsiinitehnika firma Equa OÜ juhataja Tanel Joost(paremal), vend ja äripartner Janno Joost alati ta kõrval. FOTO: Margus Ansu

Hulludel 1990ndatel viskas elu Tanel Joostile salto, mis muutis pöördumatult tema saatust. Nüüd juhib ratastooli abil liikuv ärimees meditsiinitehnika firmat, mille tooteid müüakse kogu maailmas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

11. oktoober 2019. Eesti ettevõtlusauhindade gala. Saalis on peaminister, mitu ministrit, kohalik ärieliit. Lavale tuleb Tanel Joost (48), ratastoolis, kaelas hõbedaselt helklev lips. Tal tuleb pidada inspiratsioonikõne. «Kuidas sa inspireerid inimesi, kes pakatavad edust ja inspiratsioonist?» alustab ta ja lisab, et on otsustanud võtta teise vaatenurga.

«Eesti ühiskonnas on ettevõtjate väärtus defineeritud edukuse kaudu. Vähe mõistetakse, et ebaedu on ettevõtlusega lahutamatult seotud ja me ei tohiks seda taunida. Ma ei räägi pankrotiskeemitamisest, vaid ausast ebaõnnestumisest,» kõneleb mees. «Ka mina olen teinud elus palju vigu, ja oi kui palju olen 25 ettevõtlusaasta jooksul ebaõnnestunud, kuid vigadest järelduste tegemine ja nendest õppimine on mind täna siia toonud. Enne esimese ettevõtte loomist üritasin kümnel korral äriga alustada, kuid ebaõnnestunult. Mul oli 30 aastat tagasi valik, kas minna pidutsema või jääda koju ja valmistuda tööintervjuuks.»

Joost otsustas toona peo kasuks, sattus autoavariisse, sai rängalt viga ning tundis, et kõik väljavaated eluks on läbi lõigatud.

«Sellest sai minu elu suurim ja väärtuslikem õppetund,» lõpetab Joost oma esinemise.

08.11.2019 11.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto