N, 1.12.2022

Rängast õnnetusest sai elu väärtuslikem õppetund

Villu Päärt
, reporter
Rängast õnnetusest sai elu väärtuslikem õppetund
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eduka meditsiinitehnika firma Equa OÜ juhataja Tanel Joost(paremal), vend ja äripartner Janno Joost alati ta kõrval.
Eduka meditsiinitehnika firma Equa OÜ juhataja Tanel Joost(paremal), vend ja äripartner Janno Joost alati ta kõrval. Foto: Margus Ansu

Hulludel 1990ndatel viskas elu Tanel Joostile salto, mis muutis pöördumatult tema saatust. Nüüd juhib ratastooli abil liikuv ärimees meditsiinitehnika firmat, mille tooteid müüakse kogu maailmas.

11. oktoober 2019. Eesti ettevõtlusauhindade gala. Saalis on peaminister, mitu ministrit, kohalik ärieliit. Lavale tuleb Tanel Joost (48), ratastoolis, kaelas hõbedaselt helklev lips. Tal tuleb pidada inspiratsioonikõne. «Kuidas sa inspireerid inimesi, kes pakatavad edust ja inspiratsioonist?» alustab ta ja lisab, et on otsustanud võtta teise vaatenurga.

«Eesti ühiskonnas on ettevõtjate väärtus defineeritud edukuse kaudu. Vähe mõistetakse, et ebaedu on ettevõtlusega lahutamatult seotud ja me ei tohiks seda taunida. Ma ei räägi pankrotiskeemitamisest, vaid ausast ebaõnnestumisest,» kõneleb mees. «Ka mina olen teinud elus palju vigu, ja oi kui palju olen 25 ettevõtlusaasta jooksul ebaõnnestunud, kuid vigadest järelduste tegemine ja nendest õppimine on mind täna siia toonud. Enne esimese ettevõtte loomist üritasin kümnel korral äriga alustada, kuid ebaõnnestunult. Mul oli 30 aastat tagasi valik, kas minna pidutsema või jääda koju ja valmistuda tööintervjuuks.»

Joost otsustas toona peo kasuks, sattus autoavariisse, sai rängalt viga ning tundis, et kõik väljavaated eluks on läbi lõigatud.

«Sellest sai minu elu suurim ja väärtuslikem õppetund,» lõpetab Joost oma esinemise.

Märksõnad
Tagasi üles