Sisukord
Eesti
Postimees
09.11.2019
Eesti Maaeluminister on viinud valitsuse kriisi lävele (45) Arumäe: ma ei avalda, mis nõu Järvikule andsin (5) Karastunud advokaat libises konflikti (1) Majandus Lahkumislaines on haavatavaimad LHV ja Swedbanki teise samba fondid Välismaa NATO ajusurma kuulutanud Macronile reageeriti teravalt KOHALIK VAADE. Läti keskpankuri näitemäng suure publiku ees Postimees Berliinis: müüri langemise aastapäev möödub mõtlikult «Zelenskõi käes on küll võim, aga mitte raha!» (5) Arvamus Juhtkiri: diletantide poolaasta (13) Patrik Hytönen: kliimamuutustega võitlemisest hakkab saama uus klassivõitlus (4) Asi on muus (11) Pariisi pommimees (3) Ajastu parim vormelisõitja Doktor Mölderi raviplaan Kultuur Tiina Lokk: ahistamislood meenutavad stalinismiaega – üks süüdistus ja oled riigivaenlane Sport Kas ja millal läheb Sivertssoni pill ükskord häälde? Taavi Libe kolumn. Rohkem Ott Tänakut Eesti uudisvoogu! Siim Liiviku uus elu: kodu Soomes, töö Austrias, süda Eestis Merendus Lõbusõitjad eelistavad paati ostmise asemel rentida AK EKI keelekool: ei saa ja ei tohi Tallinn 800: pealinna karvaste ja sõralised harvad jäljed Lauri Vahtre: piirid ja vabadus (33) Paul Graham: idufirma = kasv (1) Vikerkaar loeb. Selle sajandi suurim Eesti romaan (2) Lenin kui Solženitsõni autoportree (1) Inimelu äng teatrilaval (1) Aja auk. Süntesaatorid, Miami ja kokaiinist rand (1) Nädala plaat. Mustvalgete meeste jalge ees vedeleb erootika igal sammul Mesikäpp: pühendatud spordile ja teadusele Mesikäpa teadusveerud Arter Tiina Lokk: ahistamislood meenutavad stalinismiaega – üks süüdistus ja oled riigivaenlane Rängast õnnetusest sai elu väärtuslikem õppetund (2) Kummalisem kui Tallinna Lollideküla Mereristsed – kannatused ja lõbu üheskoos (1) PÖFFi pärlid sel sügisel Parim noorkokk Noel Moglia: või annab toidule väga hea maitse Ümberasujatest jäid maha klaverid ja kulduurid Klassiku sõiduproov: Maserati Ghibli (1997). Pärdiku järglane Hea heli igasse tuppa lihtsate vahenditega Kuidas räsitud sõjaväetelkidest midagi ilusat sünnib Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arumäe: ma ei avalda, mis nõu Järvikule andsin

4 min lugemist
Urmas Arumäe. FOTO: Mailiis Ollino

Advokaat Arumäe väitel sai PRIA juht poliitilise tellimuse kaevata ministeeriumile Järviku nõuniku huvide konflikti kohta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eile skandaali tulipunktis maaeluminister Mart Järviku nõuniku ameti maha pannud advokaat Urmas Arumäe ütleb, et sai ministri nõunikuks diiliga, et võib advokaaditööd jätkata. Mis nõu ta huvide konflikti puudutavates küsimustes Järvikule tegelikult andis, keeldub Arumäe avaldamast.

Selgitage palun, miks võeti kevadel minister Järviku nõunikuks teie advokaadibüroo, mitte teid ennast, mis on väga ebatavaline?

Ministeeriumis oli sel teemal vestlus. Laua ümber istus neli inimest: minister, ministeeriumi kantsler [Illar Lemetti], härra Pajo (Järviku nõunik, EKRE liige Maido Pajo – toim) ja mina. Küsimus oli, kas olen valmis asuma ministri nõunikuks. Vastasin, et ametnikuna ma seda teha ei saa, sest ma ei saa oma advokaadiametit üleöö maha panna ja jätta kliendid kus see ja teine. Selle peale ütles kantsler, et okei, teeme siis ministeeriumi ja advokaadibüroo vahelise lepingu. Nüüd ütleb peaminister Jüri Ratas avalikult meedias, et Järvik ei ole talle selgitanud, miks ta Arumäe sellisel viisil tööle võttis. Kui ministeeriumi kantsler oleks aus inimene, siis ta peaks teavitama peaministrit ja ütlema, et sellisel viisil tööle võtmine oli tema enda ettepanek.

08.11.2019 11.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto