Sisukord
Majandus
Tänane leht
09.11.2019
Eesti Maaeluminister on viinud valitsuse kriisi lävele (44) Arumäe: ma ei avalda, mis nõu Järvikule andsin (5) Karastunud advokaat libises konflikti (1) Majandus Lahkumislaines on haavatavaimad LHV ja Swedbanki teise samba fondid Välismaa NATO ajusurma kuulutanud Macronile reageeriti teravalt KOHALIK VAADE. Läti keskpankuri näitemäng suure publiku ees Postimees Berliinis: müüri langemise aastapäev möödub mõtlikult «Zelenskõi käes on küll võim, aga mitte raha!» (5) Arvamus Juhtkiri: diletantide poolaasta (13) Patrik Hytönen: kliimamuutustega võitlemisest hakkab saama uus klassivõitlus (4) Asi on muus (11) Pariisi pommimees (3) Ajastu parim vormelisõitja Doktor Mölderi raviplaan Kultuur Tiina Lokk: ahistamislood meenutavad stalinismiaega – üks süüdistus ja oled riigivaenlane Sport Kas ja millal läheb Sivertssoni pill ükskord häälde? Taavi Libe kolumn. Rohkem Ott Tänakut Eesti uudisvoogu! Siim Liiviku uus elu: kodu Soomes, töö Austrias, süda Eestis Merendus Lõbusõitjad eelistavad paati ostmise asemel rentida AK EKI keelekool: ei saa ja ei tohi Tallinn 800: pealinna karvaste ja sõralised harvad jäljed Lauri Vahtre: piirid ja vabadus (33) Paul Graham: idufirma = kasv (1) Vikerkaar loeb. Selle sajandi suurim Eesti romaan (2) Lenin kui Solženitsõni autoportree (1) Inimelu äng teatrilaval (1) Aja auk. Süntesaatorid, Miami ja kokaiinist rand (1) Nädala plaat. Mustvalgete meeste jalge ees vedeleb erootika igal sammul Mesikäpp: pühendatud spordile ja teadusele Mesikäpa teadusveerud Arter Tiina Lokk: ahistamislood meenutavad stalinismiaega – üks süüdistus ja oled riigivaenlane Rängast õnnetusest sai elu väärtuslikem õppetund (2) Kummalisem kui Tallinna Lollideküla Mereristsed – kannatused ja lõbu üheskoos (1) PÖFFi pärlid sel sügisel Parim noorkokk Noel Moglia: või annab toidule väga hea maitse Ümberasujatest jäid maha klaverid ja kulduurid Klassiku sõiduproov: Maserati Ghibli (1997). Pärdiku järglane Hea heli igasse tuppa lihtsate vahenditega Kuidas räsitud sõjaväetelkidest midagi ilusat sünnib Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karastunud advokaat libises konflikti

2 min lugemist
Nii nagu eile maaeluministeeriumis, tuli Urmas Arumäel kümmekond aastat tagasi skandaali tõttu enda selja taga kinni panna ka Viimsi vallavalitsuse uks.   FOTO: Mihkel Maripuu

Urmas Arumäe pole mingi reajurist. Tegu on elukogenud ja karastunud endise ministri ja majandusliku laostumise läbi elanud ettevõtjaga. Nii võibki pealtnäha tunduda kummaline tema libastumine huvide konflikti, aga ajalukku kiigates meenutab pigem mustrit.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Avalikkuse tähelepanu keskmesse tõusis Arumäe juba veerand sajandit tagasi. Nimelt oli ta 1994. aastal 2. juunist 8. novembrini Mart Laari esimeses valitsuses justiitsminister. Puhtjuhuslikult jäi 8. november tema viimaseks päevaks ka Jüri Ratase valitsuse juures 25 aastat hiljem.

Samasuguses skandaalis on Arumäe olnud ka varem. Seda ajal, kui ta oli Viimsi vallavanem aastatel 2005–2008. Toona IRLi kuulunud Arumäe lahkus samuti ise ametist, põhjendades seda vajadusega tagada Viimsi volikogu koalitsiooni kestmine ja hea koostöövõime. Hiljem selgus, et viimasel Arumäe poolt vallavanemana juhitud istungil otsustas Viimsi advokaadibüroolt Mägi Kraavi & Partnerid tellida miljoni krooni (64 000 euro) eest valla õigusaktide analüüsi ning vajaduse korral seadustega vastavusse viimise. Arumäe ise hakkas advokaadibüroole nõu andma. Jokk.

08.11.2019 11.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto