R, 3.02.2023

Siim Liiviku uus elu: kodu Soomes, töö Austrias, süda Eestis

Indrek Raudkivi
, reporter
Siim Liiviku uus elu: kodu Soomes, töö Austrias, süda Eestis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Siim Liivik vedas aastase pausi järel Eesti koondise sinisärgi taas selga. Kuid kodupubliku ette uisutas ta eile esimest korda.
Siim Liivik vedas aastase pausi järel Eesti koondise sinisärgi taas selga. Kuid kodupubliku ette uisutas ta eile esimest korda. Foto: Tairo Lutter

Balti karikaturniirile Tondiraba jäähallis jõudis Eesti jäähokikoondise esiviisiku ründaja Siim Liivik sisuliselt viimasel minutil. Paides sündinud, kuid nelja-aastasena Soome kolinud hokimees teenib teist hooaega profileiba Austria klubis Klagenfurter AC.

Eile hommikul osales Liivik oma esimesel ja viimasel turniirieelsel treeningul. Ülejäänud koondis oli Tondirabas turniiri ettevalmistavaks laagriks kogunenud juba nädala alguses.

Postimees püüdis Liiviku kinni vahetult pärast rahvusmeeskonna viimast ühistreeningut enne Balti karikaturniiri. Kaheksa tundi hiljem uisutasid koondislased jääle matšiks Ukraina vastu.

«Austrias oli klubi eest pühapäeval mäng, sealt mind ära ei lubatud. Seejärel oli veel asjatoimetusi,» selgitas Liivik hilist meeskonnaga liitumist. Ta tegi seda üllatavalt selges eesti keeles.

«Keelega on nii, et mõtlen juba küll kolmes keeles: soome, inglise ja eesti. Ema, õe ja Eesti sõpradega räägin ikka emakeelt, kuid vahel tuleb sõnu mõttes eesti keelde ka tõlkida,» möönis Liivik.

Märksõnad
Tagasi üles