Sisukord
Eesti
Tänane leht
09.11.2019
Eesti Maaeluminister on viinud valitsuse kriisi lävele (44) Arumäe: ma ei avalda, mis nõu Järvikule andsin (5) Karastunud advokaat libises konflikti (1) Majandus Lahkumislaines on haavatavaimad LHV ja Swedbanki teise samba fondid Välismaa NATO ajusurma kuulutanud Macronile reageeriti teravalt KOHALIK VAADE. Läti keskpankuri näitemäng suure publiku ees Postimees Berliinis: müüri langemise aastapäev möödub mõtlikult «Zelenskõi käes on küll võim, aga mitte raha!» (5) Arvamus Juhtkiri: diletantide poolaasta (13) Patrik Hytönen: kliimamuutustega võitlemisest hakkab saama uus klassivõitlus (4) Asi on muus (11) Pariisi pommimees (3) Ajastu parim vormelisõitja Doktor Mölderi raviplaan Kultuur Tiina Lokk: ahistamislood meenutavad stalinismiaega – üks süüdistus ja oled riigivaenlane Sport Kas ja millal läheb Sivertssoni pill ükskord häälde? Taavi Libe kolumn. Rohkem Ott Tänakut Eesti uudisvoogu! Siim Liiviku uus elu: kodu Soomes, töö Austrias, süda Eestis Merendus Lõbusõitjad eelistavad paati ostmise asemel rentida AK EKI keelekool: ei saa ja ei tohi Tallinn 800: pealinna karvaste ja sõralised harvad jäljed Lauri Vahtre: piirid ja vabadus (33) Paul Graham: idufirma = kasv (1) Vikerkaar loeb. Selle sajandi suurim Eesti romaan (2) Lenin kui Solženitsõni autoportree (1) Inimelu äng teatrilaval (1) Aja auk. Süntesaatorid, Miami ja kokaiinist rand (1) Nädala plaat. Mustvalgete meeste jalge ees vedeleb erootika igal sammul Mesikäpp: pühendatud spordile ja teadusele Mesikäpa teadusveerud Arter Tiina Lokk: ahistamislood meenutavad stalinismiaega – üks süüdistus ja oled riigivaenlane Rängast õnnetusest sai elu väärtuslikem õppetund (2) Kummalisem kui Tallinna Lollideküla Mereristsed – kannatused ja lõbu üheskoos (1) PÖFFi pärlid sel sügisel Parim noorkokk Noel Moglia: või annab toidule väga hea maitse Ümberasujatest jäid maha klaverid ja kulduurid Klassiku sõiduproov: Maserati Ghibli (1997). Pärdiku järglane Hea heli igasse tuppa lihtsate vahenditega Kuidas räsitud sõjaväetelkidest midagi ilusat sünnib Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maaeluminister on viinud valitsuse kriisi lävele

5 min lugemist
Maaeluminister Mart Järvik ei näinud eile vähimatki põhjust ametist taanduda, ehkki skandaal räsib teda nii seoses listeeriabakteri teemaga kui ka nõunik Urmas Arumäe väidetava huvide konflikti tõttu.   FOTO: Eero Vabamägi

Mart Järvik on oma nõuniku tegevuse tõttu tagasiastumise surve all.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võimaliku huvide konflikti tõttu kriminaaluurimise alla sattunud maaeluminister Mart Järviku (EKRE) nõuniku Urmas Arumäe otsus ministri nõustamisest loobuda ei pruugi päästa enam minister Järvikut ennast. EKRE tahab näha teda ametis jätkamas nagu ka ta ise, aga koalitsiooni juhtparteile Keskerakonnale ei pruugi see sobida.

Järviku koalitsioonikaaslaste seas on kõige suurem küsimus, kas maaeluminister takistas PRIA-l oma tööd teha, mis sellisel juhul oli ministri nõuniku advokaat Urmas Arumäe klientide huvides. Lisaks, kas Järvik jättis tahtlikult või tahtmatult reageerimata hoiatustele, et tema nõunikul Arumäel võib olla selles ametis huvide konflikt.

Olukorra tõsidust näitab, et Mart Järvikuga kohtumata – minister viibis eile õhtuni Hiinas – olid nii peaminister Jüri Ratase kui ka teiste tähtsate koalitsioonipoliitikute sõnumid jõulised.

08.11.2019 11.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto