N, 9.02.2023

Maaeluminister on viinud valitsuse kriisi lävele

Urmas Jaagant
, Eesti uudiste juht
Maaeluminister on viinud valitsuse kriisi lävele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 44
Maaeluminister Mart Järvik ei näinud eile vähimatki põhjust ametist taanduda, ehkki skandaal räsib teda nii seoses listeeriabakteri teemaga kui ka nõunik Urmas Arumäe väidetava huvide konflikti tõttu.  
Maaeluminister Mart Järvik ei näinud eile vähimatki põhjust ametist taanduda, ehkki skandaal räsib teda nii seoses listeeriabakteri teemaga kui ka nõunik Urmas Arumäe väidetava huvide konflikti tõttu.  Foto: Eero Vabamägi

Mart Järvik on oma nõuniku tegevuse tõttu tagasiastumise surve all.

Võimaliku huvide konflikti tõttu kriminaaluurimise alla sattunud maaeluminister Mart Järviku (EKRE) nõuniku Urmas Arumäe otsus ministri nõustamisest loobuda ei pruugi päästa enam minister Järvikut ennast. EKRE tahab näha teda ametis jätkamas nagu ka ta ise, aga koalitsiooni juhtparteile Keskerakonnale ei pruugi see sobida.

Järviku koalitsioonikaaslaste seas on kõige suurem küsimus, kas maaeluminister takistas PRIA-l oma tööd teha, mis sellisel juhul oli ministri nõuniku advokaat Urmas Arumäe klientide huvides. Lisaks, kas Järvik jättis tahtlikult või tahtmatult reageerimata hoiatustele, et tema nõunikul Arumäel võib olla selles ametis huvide konflikt.

Olukorra tõsidust näitab, et Mart Järvikuga kohtumata – minister viibis eile õhtuni Hiinas – olid nii peaminister Jüri Ratase kui ka teiste tähtsate koalitsioonipoliitikute sõnumid jõulised.

Märksõnad
Tagasi üles