Pensionireform nõudis esimese ohvri

LHV Varahalduse juhatuse esimees Vahur Vallistu. FOTO: Sander Ilvest

LHV on otsustanud lõpetada pensionifondi Eesti tegevuse, ühendades selle LHV pensionifondiga L, sest teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmisel on prognoosimatu mõju kohalikule investeerimisturule ja fondide mahtudele.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pensionifond Eesti on investeerinud pensionivara eelkõige pikaks ajaks kohalikku majandusse, kuid vabatahtlik teine pensionisammas sellist strateegiat ei toeta. Kohustusliku pensionikogumise põhimõtete põhjalik muutmine mõjutab fondide võimekust jätkata Eesti kapitalituru arendamist.

«Ainult Eestisse investeeriva fondi juhtimine oli ambitsioonikas ettevõtmine, kuna siinse kapitalituru väiksust arvestades pidi fondijuht ise aitama uute instrumentide loomisele kaasa. Tuleb tõdeda, et teise samba vabakslaskmine paneb piduri nii pensionifondide Eestisse tehtavatele investeeringutele kui ka selle kaudu Eesti ettevõtete finantseerimisvalikute laienemisele. Neis tingimustes ei ole üksnes Eestisse investeerivat fondi võimalik pidada,» ütles LHV Varahalduse juht Vahur Vallistu pressiteates.

11.11.2019 13.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto