Sisukord
Meie Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (4) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Erkki Koort: parim päev banaanikala püügiks

3 min lugemist
  • Tehnoloogia areng pakub võrratuid võimalusi ka kurjategijatele.
  • Virtuaalmaailmast käsitsi info otsimine võib võtta inimpõlvi.
  • Organiseeritud kuritegevuse arveteklaarimine hukutab rohkem kui terrorism.
Meie Eesti toimetaja Erkki Koort.  FOTO: Konstantin Sednev

Eesti teeb ilma. Vähemasti Euroopa Liidu õiguskaitses. Kuigi meil endil tekib politseijuhtide ametikohaga aeg-ajalt probleeme, suutsime Euroopa Liidu eesistumise ajal suurema kärata määrata ametisse Europoli uue peadirektori. Tõsi, me ei teinud valikut üksi, kuid eesistujal on oluline roll, et asjad sujuksid, ning töölepingu temaga sõlmis just eestlane.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Europoli juhi töölepingus ei kajastu punkt, et ametiaja jooksul peab peadirektor omandama ka eesti keele. Ilma selletagi on väga palju tegemist ning lisaks võitlusele terrorismi ja majanduskuritegudega on üha tähtsamaks saanud kübervaldkond. See on ala, milles me ennast tugevaks peame, ning kahtlemata ka oleme, kuid tihtipeale ei suuda me oma eelist realiseerida. Seda kahel põhjusel: 1. oleme tagasihoidlikud (või varjame oma osalust); 2. asjad, millega teised maadlevad, jäid meil umbes aastasse 2003, ning «läinud lumi» ei väärigi, et sellega tegeleda. Ometi tasub ka aastate taha ulatuvate asjadega süsteemsemalt tegeleda, sest Euroopa vajab mitmetes kohtades ühtset lähenemist. Miks ei võiks seda lähenemist juhtida Eesti?

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto