P, 2.10.2022

Kas Martin Reim toob rohelise paleepöörde?

Andres Vaher
, reporter
Kas Martin Reim toob rohelise paleepöörde?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vahetult pärast seda, kui Martin Reim (paremal) mängijakarjääri lõpetas, tõusis Sergei Pareiko Eesti koondise esiväravavahiks. Nüüd hakatakse Levadias ühist asja ajama. FOTO: Eero Vabamägi
Vahetult pärast seda, kui Martin Reim (paremal) mängijakarjääri lõpetas, tõusis Sergei Pareiko Eesti koondise esiväravavahiks. Nüüd hakatakse Levadias ühist asja ajama. FOTO: Eero Vabamägi Foto: Eero Vabamaegi/Postimees

Et just Martin Reim on see mees, kelle Tallinna FCI Levadia jalgpalliklubi usaldas juba viie aasta pikkuseks veninud tiitlipõuda lõpetama, ei tulnud ülemäära suure üllatusena. Aga tähenduslik oli koht, kus üheksakordne tšempion uut peatreenerit tutvustas.

Täpselt samas Lilleküla staadioni konverentsikeskuses andis Reim napp viis kuud tagasi teada, et 0:8 kaotus Saksamaal jäi Eesti koondise eesotsas tema viimaseks. Siit vaevalt minuti kaugusel asub värske Eesti meistri Flora kontor ja väljakud – just see oli varem Reimi kauane koduklubi.

«Jah, 20 aasta eest ei kujutanuks küll ette, et Levadiasse lähen,» muigas mängijana Floras kokku 15 ja seejärel treenerina kolm aastat veetnud mees. «Ka Levadia esimese kõne sisu oli teada saada, kas ma Flora tausta tõttu olen nendega liitumisest üldse huvitatud. Vastasin kiirelt, et see ei tekita minus mingit probleemi. Pigem vastupidi, saan võimaluse end uues keskkonnas proovile panna. See arendab.»

Reim ei salanud, et kahe «rohelise klubi» filosoofia erineb teineteisest üpris põhjalikult. Kuid ta hoidus kahe klubi plusside-miinuste lahkamisest ja esialgu ka Levadia viimaste aastate ebaedu põhjuste kohta süvaanalüüsi tegemisest. «Ei saa öelda, et ühe klubi tee on õige ja teise oma vale. Ja samuti ei saa öelda, et Levadias kõik väga halvasti oleks. Räägin juhtkonna ja mängijatega ning hakkame tööle. Võib piisata teatud nüansside muutmisest,» lausus enim (157 korda) Eesti koondist esindanud endine poolkaitsja.

Märksõnad
Tagasi üles