Sisukord
Välismaa
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kommentaar. Balti riikidele on jäänud vaid võimatud valikud

3 min lugemist
  • Balti riigid peavad valmistuma USA kohaloleku nõrgenemiseks tulevikus.
  • Prantsusmaa hinnangul aitab selle vastu Euroopa võimekuse tugevdamine.
  • Läänemere riikidele aga ei sobi strateegiline siht vähendada sidemeid USAga.
  • Samas Brexitiga vaid süveneb Prantsusmaa keskne roll ELi julgeolekupoliitikas.
Muutuvas julgeolekuolukorras on Eesti panustanud üha enam heale läbikäimisele Prantsusmaaga. Sel nädalal osaleb Eesti president Kersti Kaljulaid oma Prantsuse ametikaaslase Emmanuel Macron kutsel Pariisi rahufoorumil. Pildil riigipead kätlemas Élysée palee ees esmaspäeva õhtul. FOTO: LUDOVIC MARIN/AFP/Scanpix

Julgeolekut Läänemere ääres mõjutavad üha enam kaks üksteisega seotud arengut: kasvav ebakindlus Ameerika Ühendriikide rolli suhtes ja rahvusvaheliste institutsioonide habrastumine.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kõige haavatavamas olukorras on kolm Balti riiki. Meie julgeolekupoliitika seisab keerulise ülesande ees: kuidas valmistuda USA kohaloleku võimalikuks nõrgenemiseks tulevikus, ilma et me ise oma tegevusega suurendaks selle arengu tõenäosust.

Meie seisukohast peaks see olema kogu Euroopat ühendav ülesanne. Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni hiljutine intervjuu The Economistile tõi aga teravalt esile Euroopas valitsevad lahkhelid strateegilistes eesmärkides.

Balti riikide julgeolek on praegu mitmes mõttes tugevam kui kunagi varem. Oleme tihedalt lõimunud lääne kogukonnaga eelkõige tänu Euroopa Liitu (EL) ja NATOsse kuulumisele. Kui Venemaa annekteeris 2014. aastal Krimmi ja alustas sõda Ida-Ukrainas, andis see meie turvatundele hoobi, kuid samas tõid need sündmused kaasa NATO kohalolu tugevdamise Balti riikides ja Poolas ning ELi ühtse hukkamõistu Venemaa tegevusele.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto