Sisukord
Meie Eesti
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (13) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (3) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (7) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Isade vestlusring: mees kui osa perekonnakriisist

3 min lugemist
Paneeldiskussioon seminaril «Eesti mees ja tema sugu». FOTO: Erik Tikan

Pere Sihtkapitali seminari lõpetuseks peetud paneeldiskussioonis võeti ajakirjanik Urmas Vaino juhtimisel kokku meeste rollid perekonnas ja ühiskonnas. Mehed ja kogu ühiskond vajavad rohkem kindlust ja selgust, et inimesed oleksid õnnelikumad, jäi kõlama ühise arusaamana.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Arvamust avaldasid SA Pere Sihtkapital nõukogu liige demograaf Allan Puur, Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks esimees Varro Vooglaid, tervendaja Andres Saks ja riigikogu liige Madis Milling.

Seminari pealkirjaks olevale küsimusele, mis seisus on eesti mees ja tema sugu, vastas Puur, et seisul pole viga, sest 25 aastaga on meeste keskmine eluiga kasvanud üle tosina aasta ning on nüüd juba ligi 74 aastat. Toetudes uuringutele, väitis ta, et pererollide jagunemine Eestis on jõudnud lähemale Skandinaavia riikide omale.

Varro Vooglaiu arvates ei ole aga mehelikkusega lood head ei siin ega mujal lääneriikides, kuna see on sattunud ideoloogilise surve alla ning mehelikkust ühiskonnas enam ei väärtustata. Ka Andres Saks leidis, et meest ei taheta enam aktsepteerida, kuna naised on muutunud võimukaks ja suruvad mehi alla. Tegelikult peaks pereelus mees olema pea ja naine kael, leidis ta. Milling tõi välja, et mehelt oodatakse, et ta on rauast ja hoolitseks pere eest, aga teiselt poolt hõigatakse halvustavaid väljendeid, nagu seksistlik meesšovinist ja toksiline maskuliinsus.

Diskussiooni juhi küsimusele, kas meesšovinismis on siis ka midagi head, vastas Milling, et tänapäeval pole enam trendikas üleüldse mees olla ja see, mida varem peeti mehelikkuseks, ei ole enam aktsepteeritav, näiteks mees kui kodu kaitsja. Vooglaid mainis, et isegi riiklikud institutsioonid väljendavad valmisolekut juurida välja traditsioonilised soorollid. Harmoonilise perekonnaelu aluseks on tema sõnul aga see, et kõiki ei käsitleta võrdsetena. Vooglaid kinnitas, et naiste ja meeste rollidel on teatav hierarhiline suhe.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto