Sisukord
Meie Eesti
Postimees
13.11.2019
Eesti Minister Järviku saladus: PRIA skandaali osalised on tema lapsepõlvesõbrad (154) Ratas võitis valitsusele aega Euroopa Komisjon nõuab aru kogu tehnikaülikoolilt (17) Otsustatud: uuest aastast Põlvas sünnitada ei saa (8) Majandus Coop Pank tahab saada rahvaaktsiaks (1) Puitmajaäri sünge sügis: lühikese ajaga kukkus käpuli kuus firmat (44) Välismaa Hongkonglased pelgavad Hiina sõjaväe sekkumist (2) Tõusev majandus toob Eesti ehitusmehed lahe tagant tagasi (1) Jõuguvägivald Rootsis sundis Taanit kehtestama piirikontrolli (7) Kommentaar. Balti riikidele on jäänud vaid võimatud valikud (23) Arvamus Juhtkiri: reformijad hoidku Coopile pöialt Jaan Rapp: kingiks äkki aega Kirke Kangro: mis kasu on kaasaegsest kunstiharidusest (1) Steven-Hristo Evestus: valitsuse uued käsud – rahapesu keelatud, korruptsioon lubatud (28) Erkki Bahovski: reaalpoliitika ilma reaalpoliitikuteta? (3) Meie Eesti Aimar Altosaar: haritud mehed elavad kauem ja neil on rohkem lapsi (1) Isade vestlusring: mees kui osa perekonnakriisist (8) Taavi Tamkivi: Pere Sihtkapital rõhub meeste rollile Kultuur Kriitik soovitab PÖFFi filme: Andrei Liimetsa valik Kriitik soovitab PÖFFi filme: Aurelia Aasa valik Kriitik soovitab PÖFFi filme: Ralf Sauteri valik Vene filmid PÖFFil: poeesia ja palve riimuvad lasu abil Sport PM Austraalias. Ainuõige otsus, millega jäädi hiljaks Alar Varrak pole harjunud Venemaa liiga lihtsa korvpalliga Tartu Galerii: Elva uus linnasüda nõuab sohvrilt harjumist ja kannatlikku meelt Silver Kuusik: me pole terroristid, soovime noori kaitsta (2) Mullusest poole suurem jõuluküla toob raeplatsile kanala Tülitsejate hulk ei vähene ja perelepitajaid tuleb juurde Linnaplaneerimise professor: parkimismaja soodustab Tartus autostumist (2) Iga päev kaob Lõuna-Eestis kaks last (1) Lavale tuleb armastuse ja kirega tehtud teatri lugu KIRI: kuhu on kadunud oravad? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taavi Tamkivi: Pere Sihtkapital rõhub meeste rollile

2 min lugemist
Taavi Tamkivi. FOTO: Erakogu

Napilt pool aastat eksisteerinud SA Pere Sihtkapital nõukogu esimees ja nelja lapse isa Taavi Tamkivi kinnitas, et SA kasutab riigi poolt sihtasutusele määratud miljonit eurot parimal viisil oma ambitsioonikate eesmärkide täitmiseks. Asutuse esimene tegu oli avalik seminar «Eesti mees ja tema sugu».

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Milleks on loodud SA Pere Sihtkapital, mis on teie tegevuse eesmärk?

Sihtkapitali eesmärk on, et eesti rahvusriik püsima jääks. See tuleb ka põhiseadusest. Eesti riigis ei ole kunagi sellesuunalise tegevuse toetamine liiast. Konkreetsemalt oleme võtnud eesmärgi olla tugeva partner valitsusele, ministeeriumidele ja riigikogule esiteks sellega, et hakkame tellima uuringuid, et teada saada, mis mõjutab Eesti rahvastiku seisu positiivselt, teiseks hakkame korraldama avalikke konkursse ja andma välja projektitoetusi ideede ja parimate lahenduste leidmiseks. Ega me kõike, millel on meie rahva kestvusele mõju, ise ei suuda teha ega välja mõelda. Seega tahame leida organisatsioone, kes omakorda aitavad meie eesmärkidele kaasa, ning saame neid võimaluse korral rahaliselt toetada.

Kuidas Pere Sihtkapitali rahastatakse?

Sihtkapital on sõltumatu, kuid esimene rahastus tuli justiitsministeeriumist selle aasta kevadel. Kuid kõik lisatoetused on oodatud. Esimene riigi toetus aitab meid esimesed kolm aastat, mille plaan on ka paika pandud. Eks näe, palju me jõuame esimese hooga teha.

12.11.2019 14.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto