Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.11.2019
Eesti Minister Järviku saladus: PRIA skandaali osalised on tema lapsepõlvesõbrad (154) Ratas võitis valitsusele aega Euroopa Komisjon nõuab aru kogu tehnikaülikoolilt (17) Otsustatud: uuest aastast Põlvas sünnitada ei saa (8) Majandus Coop Pank tahab saada rahvaaktsiaks (1) Puitmajaäri sünge sügis: lühikese ajaga kukkus käpuli kuus firmat (44) Välismaa Hongkonglased pelgavad Hiina sõjaväe sekkumist (2) Tõusev majandus toob Eesti ehitusmehed lahe tagant tagasi (1) Jõuguvägivald Rootsis sundis Taanit kehtestama piirikontrolli (6) Kommentaar. Balti riikidele on jäänud vaid võimatud valikud (23) Arvamus Juhtkiri: reformijad hoidku Coopile pöialt Jaan Rapp: kingiks äkki aega Kirke Kangro: mis kasu on kaasaegsest kunstiharidusest (1) Steven-Hristo Evestus: valitsuse uued käsud – rahapesu keelatud, korruptsioon lubatud (27) Erkki Bahovski: reaalpoliitika ilma reaalpoliitikuteta? (2) Meie Eesti Aimar Altosaar: haritud mehed elavad kauem ja neil on rohkem lapsi (1) Isade vestlusring: mees kui osa perekonnakriisist (8) Taavi Tamkivi: Pere Sihtkapital rõhub meeste rollile Kultuur Kriitik soovitab PÖFFi filme: Andrei Liimetsa valik Kriitik soovitab PÖFFi filme: Aurelia Aasa valik Kriitik soovitab PÖFFi filme: Ralf Sauteri valik Vene filmid PÖFFil: poeesia ja palve riimuvad lasu abil Sport PM Austraalias. Ainuõige otsus, millega jäädi hiljaks Alar Varrak pole harjunud Venemaa liiga lihtsa korvpalliga Tartu Galerii: Elva uus linnasüda nõuab sohvrilt harjumist ja kannatlikku meelt Silver Kuusik: me pole terroristid, soovime noori kaitsta (2) Mullusest poole suurem jõuluküla toob raeplatsile kanala Tülitsejate hulk ei vähene ja perelepitajaid tuleb juurde Linnaplaneerimise professor: parkimismaja soodustab Tartus autostumist (2) Iga päev kaob Lõuna-Eestis kaks last (1) Lavale tuleb armastuse ja kirega tehtud teatri lugu KIRI: kuhu on kadunud oravad? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Steven-Hristo Evestus: valitsuse uued käsud – rahapesu keelatud, korruptsioon lubatud

4 min lugemist
Steven-Hristo Evestus. FOTO: Eero Vabamägi

Valitsusliikmetel ei ole õigust võtta üle õigusemõistja rolli ega seda oma väljaütlemistega mõjutada, kirjutab MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Steven-Hristo Evestus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ajal, kui riigi peaprokuröri kohusetäitja on oma jätkamise eesmärgina sõnastanud organisatsiooni töörahu säilitamise, on seda juba mõnda aega üritanud kõigutada mitu valitsuse liiget. Tuleb tänada õnne ja kindlameelsust, sest Eesti Vabariigi õiguskaitseasutused on kasvatanud enesele juba piisavalt paksu naha, et sellistest süüdistustest oma igapäevases tegevuses üle olla. Mõtlema paneb tekkinud olukorras aga asjaolu, et oluline osa kriitilisest meelehärmist kuulub siseministrile ehk ministrile, kelle valitsemisalas on uurimisasutused ja kuritegude kohtueelne uurimine. Heidaks seeläbi sama minister ju endale otsekui ette, et kontroll on kadunud ja tema valitsusalas sünnivad ebaseaduslikud tegevused. Julgemad ei lase sel tühjal sisul end häirida, nõrgemad valivad aga turvalisemate toimimisvõtete kasuks.

12.11.2019 14.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto