Sisukord
Arvamus
Postimees
13.11.2019
Eesti Minister Järviku saladus: PRIA skandaali osalised on tema lapsepõlvesõbrad (154) Ratas võitis valitsusele aega Euroopa Komisjon nõuab aru kogu tehnikaülikoolilt (17) Otsustatud: uuest aastast Põlvas sünnitada ei saa (8) Majandus Coop Pank tahab saada rahvaaktsiaks (1) Puitmajaäri sünge sügis: lühikese ajaga kukkus käpuli kuus firmat (44) Välismaa Hongkonglased pelgavad Hiina sõjaväe sekkumist (2) Tõusev majandus toob Eesti ehitusmehed lahe tagant tagasi (1) Jõuguvägivald Rootsis sundis Taanit kehtestama piirikontrolli (7) Kommentaar. Balti riikidele on jäänud vaid võimatud valikud (23) Arvamus Juhtkiri: reformijad hoidku Coopile pöialt Jaan Rapp: kingiks äkki aega Kirke Kangro: mis kasu on kaasaegsest kunstiharidusest (1) Steven-Hristo Evestus: valitsuse uued käsud – rahapesu keelatud, korruptsioon lubatud (28) Erkki Bahovski: reaalpoliitika ilma reaalpoliitikuteta? (3) Meie Eesti Aimar Altosaar: haritud mehed elavad kauem ja neil on rohkem lapsi (1) Isade vestlusring: mees kui osa perekonnakriisist (8) Taavi Tamkivi: Pere Sihtkapital rõhub meeste rollile Kultuur Kriitik soovitab PÖFFi filme: Andrei Liimetsa valik Kriitik soovitab PÖFFi filme: Aurelia Aasa valik Kriitik soovitab PÖFFi filme: Ralf Sauteri valik Vene filmid PÖFFil: poeesia ja palve riimuvad lasu abil Sport PM Austraalias. Ainuõige otsus, millega jäädi hiljaks Alar Varrak pole harjunud Venemaa liiga lihtsa korvpalliga Tartu Galerii: Elva uus linnasüda nõuab sohvrilt harjumist ja kannatlikku meelt Silver Kuusik: me pole terroristid, soovime noori kaitsta (2) Mullusest poole suurem jõuluküla toob raeplatsile kanala Tülitsejate hulk ei vähene ja perelepitajaid tuleb juurde Linnaplaneerimise professor: parkimismaja soodustab Tartus autostumist (2) Iga päev kaob Lõuna-Eestis kaks last (1) Lavale tuleb armastuse ja kirega tehtud teatri lugu KIRI: kuhu on kadunud oravad? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kirke Kangro: mis kasu on kaasaegsest kunstiharidusest

5 min lugemist
Kirke Kangro.  FOTO: Andres Tammsaar

Meil tuleb üha uuesti küsida ja vastuseid leida sellele, miks on kunsti vaja. See vist ongi hea, see vist ongi kunsti suur saavutus, et tal on mingil kombel õnnestunud pidevalt lõplike vastuste eest ära libiseda, edasi libiseda, kirjutab kunstnik ja EKA vabade kunstide dekaan Kirke Kangro. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti Kunstiakadeemia sai oktoobris 105-aastaseks. Olin sel ajal paari kolleegiga Dublinis EKA asju ajamas ja jäin suurejoonelisest peost ilma – sotsiaalmeedia piltidelt võis näha, et kohal olid rahvusvahelise kunstimaailma esimese klassi staarid (näiteks EKA audoktori kraadi saanud feministlik kunstiteadlane Griselda Pollock ja arhitektuuriloolane Reinhold Martin), suur hulk lähikonna parimaid kunstnikke, arhitekte, disainereid ja kunstiteadlasi. Võbelevas peomelus paistis ka poliitika- ja majandustegelasi.

Erinevatest riigikordadest läbi tulnud ja mitu korda nime vahetanud Eesti Kunstiakadeemia on igati elus ja õitsvas eas; ta on natuke vanem kui Eesti Vabariik. See ilus positsioon – pikaealine (vanuselt kolmas riiklike kõrgkoolide seas) ja asub kõige värskemas ülikoolihoones – võiks tekitada rahuliku tunde, et kunstil on siinses kultuuris kindel ja hinnatud koht.

12.11.2019 14.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto