Sisukord
Välismaa
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (4) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tõusev majandus toob Eesti ehitusmehed lahe tagant tagasi

3 min lugemist
  • Tallinnas ehitajatele makstavad palgad jälitavad Soome lahe taga tasutavaid.
  • Paljud töötavad Soomes vaid Eestis võetud kohustuste kinni maksmiseks.
  • Soome ja Eesti ehitajate töökvaliteedi vahele võib üha enam tõmmata võrdusmärki.
Helsingi Vallila linnaosas paiknevasse endisesse masinate töökotta rajatavate korterite ehitusel töötab ka eestlasi. FOTO: Patrik Hytönen

Soomes ehitajatena töötavad eestlased on hakanud tulema tagasi Eestisse, kuna nende majanduslik seis on paranenud ja laenud tagasi makstud. Kuid leidub neidki, kes plaanivad minna üle lahe tööõnne otsima.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eesti ehitussektori tõusvad palgad meelitavad Soomest tagasi need, kes läksid omal ajal sinna just kõrgemate palkade pärast. Kuna majade ehitamiseks võetud laenud saavad paljudel tasutud, tullakse madalama palgaga tööle, kuid perede juurde.

Soomes töötavate Taavi Mägi ja Gullar Havi sõnul hakkab üha rohkem eestlasi naasma. «Mida aeg edasi, siis seda rohkem neid tagasi minema hakkab,» ütles Havi. Põhjused on erinevad. «Kel laenud või midagi muud, siis kui need saavad makstud, minnakse tagasi,» lausus Mägi.

Kõrgemad palgad pole Eestis aga kõigil. Üldehitajate palk jääb Soome tasemest siiski madalamaks ning tagasi tulevad näiteks puuseppad, kelle jaoks Tallinna ja Helsingi tunnipalga vahe on muutumas üha väiksemaks.

«Meie kogemus on see, et eestlasest puusepp saab Soomes keskmiselt 14–15 eurot tunnis, kuid Tallinnas 10–11 eurot,» sõnas Soome ehitajate ametiühingu aseesimees Kimmo Palonen. «Hakkab olema nii, et miks peaks tulema kallisse Soome, eriti kui pere on Eestis.»

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto