Sisukord
Eesti
Tänane leht
13.11.2019
Eesti Minister Järviku saladus: PRIA skandaali osalised on tema lapsepõlvesõbrad (154) Ratas võitis valitsusele aega Euroopa Komisjon nõuab aru kogu tehnikaülikoolilt (17) Otsustatud: uuest aastast Põlvas sünnitada ei saa (8) Majandus Coop Pank tahab saada rahvaaktsiaks (1) Puitmajaäri sünge sügis: lühikese ajaga kukkus käpuli kuus firmat (44) Välismaa Hongkonglased pelgavad Hiina sõjaväe sekkumist (2) Tõusev majandus toob Eesti ehitusmehed lahe tagant tagasi (1) Jõuguvägivald Rootsis sundis Taanit kehtestama piirikontrolli (6) Kommentaar. Balti riikidele on jäänud vaid võimatud valikud (23) Arvamus Juhtkiri: reformijad hoidku Coopile pöialt Jaan Rapp: kingiks äkki aega Kirke Kangro: mis kasu on kaasaegsest kunstiharidusest (1) Steven-Hristo Evestus: valitsuse uued käsud – rahapesu keelatud, korruptsioon lubatud (27) Erkki Bahovski: reaalpoliitika ilma reaalpoliitikuteta? (2) Meie Eesti Aimar Altosaar: haritud mehed elavad kauem ja neil on rohkem lapsi (1) Isade vestlusring: mees kui osa perekonnakriisist (8) Taavi Tamkivi: Pere Sihtkapital rõhub meeste rollile Kultuur Kriitik soovitab PÖFFi filme: Andrei Liimetsa valik Kriitik soovitab PÖFFi filme: Aurelia Aasa valik Kriitik soovitab PÖFFi filme: Ralf Sauteri valik Vene filmid PÖFFil: poeesia ja palve riimuvad lasu abil Sport PM Austraalias. Ainuõige otsus, millega jäädi hiljaks Alar Varrak pole harjunud Venemaa liiga lihtsa korvpalliga Tartu Galerii: Elva uus linnasüda nõuab sohvrilt harjumist ja kannatlikku meelt Silver Kuusik: me pole terroristid, soovime noori kaitsta (2) Mullusest poole suurem jõuluküla toob raeplatsile kanala Tülitsejate hulk ei vähene ja perelepitajaid tuleb juurde Linnaplaneerimise professor: parkimismaja soodustab Tartus autostumist (2) Iga päev kaob Lõuna-Eestis kaks last (1) Lavale tuleb armastuse ja kirega tehtud teatri lugu KIRI: kuhu on kadunud oravad? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ratas võitis valitsusele aega

2 min lugemist
Valitsuse lagunemisega silmitsi seisev Jüri Ratas leidis eile võimaluse podisevat poliitkatelt jahutada ja anda asi riigisekretäri juhitavale komisjonile uurimiseks.  FOTO: Mihkel Maripuu

Ratas palub riigisekretäri juhitaval komisjonil välja selgitada, kas ja mille kohta on Järvik valetanud. Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti jääb ametisse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Keskerakond ja Isamaa on andnud signaali, et maaeluminister Mart Järvik peab valitsusest lahkuma. Küsimus on, kuidas teha seda nii, et valitsus koos püsiks. Lahendusi on mitmeid. Jüri Ratas eelistas eile aja maha võtta.

Eilse päeva jõulisim avaldus tuli Isamaalt, kui erakonna riigikogu fraktsiooni juht Priit Sibul soovitas pikka aega ka Isamaa ja Res Publica ridadesse kuulunud Järvikul võtta poliitiline vastutus. Seni on Isamaa hoidnud pigem ootame-ja-vaatame-positsiooni. «Ma arvan, et see on poliitilise kultuuri küsimus. See on tõenäoliselt erakonniti erinev ja ma tean, kuidas meie Isamaa käituks,» sõnas ta rahvusringhäälingu uudistesaates.

12.11.2019 14.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto