Sisukord
Meie Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Minister Kiik paneks apteekrile ülesandeid juurde

5 min lugemist
Sotsiaalminister Tanel Kiik. FOTO: Mihkel Maripuu

Apteegis peaks keskenduma ravimitele ja vähendama muude kaupade müümist, rääkis sotsiaalminister Tanel Kiik intervjuus Kadri Tammepuule.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Apteegireformi ootuses ütles sotsiaalminister Tanel Kiik, et tulevikus võiks apteekrid hakata määrama ravimeid ja saada ligi rohkematele terviseandmetele, et nende teadmisi ja potentsiaali paremini ära kasutada.

Meie Eesti tervishoiuteemadel kirjutava toimetajana ei saa ma mööda vaadata valdkonna hetke tuliseimast teemast ehk apteegireformist. Varem olen ise aastaid töötanud nii mitme ravimite hulgimüüja kui teiste osapoolte juures: 1990ndatel hulgifirmades ProMed ja Magnum Medical ning apteegiketi Terve Pere Apteek OÜ juhatuse liikmena kuni 2015. aastani. Pärast seda pole mul nende ettevõtjatega enam seost ja ma ei esinda nende huve. Praegu olen patsientide liidu esindajana haigekassa ravimikomisjonis ja esindan hoopis patsientide huve. Samuti ilmuvad need teemaküljed ravimiärimees Margus Linnamäele kuuluvas ajalehes ja selguse huvides on oluline need seosed ära märkida.

Miks on hea, kui apteegiomanikeks saavad proviisorid?

Tuleb ära lahutada ravimite jae- ja hulgimüük, et tekitada olukord, kus hulgimüüjad konkureerivad ka omavahel. Teisest küljest tugevdada proviisorite positsiooni ja välistada suuremate kettide teke.

Mis apteegiturul praegu viga on?

Küsimus on läbipaistvuses. Kuidas konkurents toimib, kuidas valitakse apteegi sortimenti. Kes seda teeb ja milline osa on hulgimüüjal. Kui tegu ei ole ka üldiselt levinud probleemiga, tuleb seda vältida juba eos.

Arvate, et apteegis otsustab ravimite ostmise üle keegi teine peale apteegi juhataja?

Huvide konflikt on siia sisse kodeeritud. Hulgimüüjal, kes on apteegi omanik, on mõistlik turustada enda pakutavaid ravimeid ja mitte kaasata sinna teisi hulgimüüjaid. Näited tulevad elust enesest.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto