Sisukord
Meie Eesti
Postimees
14.11.2019
Eesti Järviku uurimise komisjonil pole voli ministrit vastama sundida (32) Ministeerium kärpis vanglatest raamatukogud (13) Tiskre oja purre tõi pahameeletormi (11) Majandus Pensionireform toob kaasa ridamisi ohte (15) 100 Eesti suurimat ettevõtet: suurfirmasid tabas seisak (3) Suurettevõtted ei suuda kasumit kasvatada (2) Ericsson Eesti maht ja käive kahanevad Hoogsalt kasvav perefirma tõusis Eesti suurimaks maksumaksjaks (2) Uustulnukad ei pruugi edetabelisse kauaks jääda Eestis eristub kolm konglomeraati Välismaa Postimees Brüsselis: Macroni kandidaati ootab europarlamendis tuline leil Oliver Ait: süsteemi säilitamine on Hiinale majandusest tähtsam (4) Üleujutused Veneetsias võivad lüüa rekordi Arvamus Juhtkiri: kümme päeva pikendust (7) Evelyn Kaldoja: aitab kodurahu, mitte verejanu (2) Allar Jõks: riik pühib käed puhtaks (35) Merle Jääger: jõulupühade prügijalajälg​ (3) Ivan Makarov: siili ehmatamine pehme kehaosaga (4) Meie Eesti Minister Kiik paneks apteekrile ülesandeid juurde (1) Kadri Tammepuu: milline on apteegireformi hind (2) Kultuur Kui juba keskpäeval hämardub Reis Üheksa rohelist tähelepanekut Ljubljanast Maa Elu Praegune ilm on taliviljale soodne Põllumajandusettevõtjad ei saa ilma võõrtöölisteta enam hakkama (5) Nädala mõte: kartulite asemel päikesejaam? (3) Tüli võib Leesi küla poeta jätta Eesti põllumeeste seas on levimas päikesejaamade ehitamise buum (2) Ilmajutt: segadused aastaaegadega (2) Mida teha auklike ubadega? Maa Elu linnulood jõudsid kaante vahele Kirve suurim vaenlane on niiskus Niidulaik põllumaade vahel pole looduskaitsjate soovunelm, vaid praktiline vajadus Tartu Kliinikum ei pea Põlvamaa naiste pärast sünnitusosakonda laiendama (5) Einike Pilli: tagurpidi regionaalstrateegia (1) Politsei ei ole Monica Ranna ähvardajat veel üle kuulanud (2) Tõrvandi ja Ülenurme soojahind kukkus (1) Kortermajade ehitus muutis Oa tänava mülkaks Kuhu nüüd?! Kuuri, kallis, puutööd tegema! Ukraina päritolu Eesti kunstniku pildid vestavad värvikaid lugusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Minister Kiik paneks apteekrile ülesandeid juurde

5 min lugemist
Sotsiaalminister Tanel Kiik. FOTO: Mihkel Maripuu

Apteegis peaks keskenduma ravimitele ja vähendama muude kaupade müümist, rääkis sotsiaalminister Tanel Kiik intervjuus Kadri Tammepuule.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Apteegireformi ootuses ütles sotsiaalminister Tanel Kiik, et tulevikus võiks apteekrid hakata määrama ravimeid ja saada ligi rohkematele terviseandmetele, et nende teadmisi ja potentsiaali paremini ära kasutada.

Meie Eesti tervishoiuteemadel kirjutava toimetajana ei saa ma mööda vaadata valdkonna hetke tuliseimast teemast ehk apteegireformist. Varem olen ise aastaid töötanud nii mitme ravimite hulgimüüja kui teiste osapoolte juures: 1990ndatel hulgifirmades ProMed ja Magnum Medical ning apteegiketi Terve Pere Apteek OÜ juhatuse liikmena kuni 2015. aastani. Pärast seda pole mul nende ettevõtjatega enam seost ja ma ei esinda nende huve. Praegu olen patsientide liidu esindajana haigekassa ravimikomisjonis ja esindan hoopis patsientide huve. Samuti ilmuvad need teemaküljed ravimiärimees Margus Linnamäele kuuluvas ajalehes ja selguse huvides on oluline need seosed ära märkida.

Miks on hea, kui apteegiomanikeks saavad proviisorid?

Tuleb ära lahutada ravimite jae- ja hulgimüük, et tekitada olukord, kus hulgimüüjad konkureerivad ka omavahel. Teisest küljest tugevdada proviisorite positsiooni ja välistada suuremate kettide teke.

Mis apteegiturul praegu viga on?

Küsimus on läbipaistvuses. Kuidas konkurents toimib, kuidas valitakse apteegi sortimenti. Kes seda teeb ja milline osa on hulgimüüjal. Kui tegu ei ole ka üldiselt levinud probleemiga, tuleb seda vältida juba eos.

Arvate, et apteegis otsustab ravimite ostmise üle keegi teine peale apteegi juhataja?

Huvide konflikt on siia sisse kodeeritud. Hulgimüüjal, kes on apteegi omanik, on mõistlik turustada enda pakutavaid ravimeid ja mitte kaasata sinna teisi hulgimüüjaid. Näited tulevad elust enesest.

13.11.2019 15.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto