Sisukord
Meie Eesti
Postimees
14.11.2019
Eesti Järviku uurimise komisjonil pole voli ministrit vastama sundida (32) Ministeerium kärpis vanglatest raamatukogud (13) Tiskre oja purre tõi pahameeletormi (11) Majandus Pensionireform toob kaasa ridamisi ohte (15) 100 Eesti suurimat ettevõtet: suurfirmasid tabas seisak (3) Suurettevõtted ei suuda kasumit kasvatada (2) Ericsson Eesti maht ja käive kahanevad Hoogsalt kasvav perefirma tõusis Eesti suurimaks maksumaksjaks (2) Uustulnukad ei pruugi edetabelisse kauaks jääda Eestis eristub kolm konglomeraati Välismaa Postimees Brüsselis: Macroni kandidaati ootab europarlamendis tuline leil Oliver Ait: süsteemi säilitamine on Hiinale majandusest tähtsam (4) Üleujutused Veneetsias võivad lüüa rekordi Arvamus Juhtkiri: kümme päeva pikendust (7) Evelyn Kaldoja: aitab kodurahu, mitte verejanu (2) Allar Jõks: riik pühib käed puhtaks (35) Merle Jääger: jõulupühade prügijalajälg​ (3) Ivan Makarov: siili ehmatamine pehme kehaosaga (4) Meie Eesti Minister Kiik paneks apteekrile ülesandeid juurde (1) Kadri Tammepuu: milline on apteegireformi hind (2) Kultuur Kui juba keskpäeval hämardub Reis Üheksa rohelist tähelepanekut Ljubljanast Maa Elu Praegune ilm on taliviljale soodne Põllumajandusettevõtjad ei saa ilma võõrtöölisteta enam hakkama (5) Nädala mõte: kartulite asemel päikesejaam? (3) Tüli võib Leesi küla poeta jätta Eesti põllumeeste seas on levimas päikesejaamade ehitamise buum (2) Ilmajutt: segadused aastaaegadega (2) Mida teha auklike ubadega? Maa Elu linnulood jõudsid kaante vahele Kirve suurim vaenlane on niiskus Niidulaik põllumaade vahel pole looduskaitsjate soovunelm, vaid praktiline vajadus Tartu Kliinikum ei pea Põlvamaa naiste pärast sünnitusosakonda laiendama (5) Einike Pilli: tagurpidi regionaalstrateegia (1) Politsei ei ole Monica Ranna ähvardajat veel üle kuulanud (2) Tõrvandi ja Ülenurme soojahind kukkus (1) Kortermajade ehitus muutis Oa tänava mülkaks Kuhu nüüd?! Kuuri, kallis, puutööd tegema! Ukraina päritolu Eesti kunstniku pildid vestavad värvikaid lugusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kadri Tammepuu: milline on apteegireformi hind

3 min lugemist
Kadri Tammepuu. FOTO: Mihkel Maripuu

Staažikas riigikogu õigusnõunik meenutas hiljuti, et ükski varasem seadus ei ole kütnud nii palju kirgi kui apteegireform. See on ilmselt paljaste emotsioonide meelevallas, sest mõjuanalüüse pole tänaseni koostatud, kuna ministeeriumil puudus arusaam nende vajalikkusest, nagu nendib kõrval intervjuus ka sotsiaalminister Tanel Kiik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Apteegireformil saab olema vähemalt kolm tagajärge. Esiteks inimeste rahulolu apteegiga väheneb, sest apteeke jääb vähemaks, nagu möönavad kõik osapooled. Teiseks, ravimite hinnad perspektiivis tõusevad, sest suurettevõtjad toimivad efektiivsemalt, ja teenuse kvaliteet muutub ebaühtlaseks ning kolmandaks, maa-apteekide lahtiolekule tuleb hakata riiklikult peale maksma.

Kujutleme, et 1. aprillil kaoksid Selver, Coop, Rimi ja Maxima. Asemele tuleks sadu erinevaid väikepoode, aga kõigi uksed ei avaneks kohe. Vahepeal tuleb leiva ja piima järele minna naaberpoodi, võimalik, et isegi naaberasulasse.

Apteegireformiga tõotab minna samamoodi. Osa apteeke läheb kinni, aga pole kindel, et magusamates kohtades apteeke vähemaks jääks. Tegelikult puudub arusaam, kuhu uus apteek tuleb ja millal, ning mil määral see end ära suudab majandada. Selge on, et ka proviisor tahab teenida, kui ta oma raha päriselt mängu paneb. Paljud apteegid hakkavad olema lühemalt lahti, öövalveapteegid Tallinnas ja Tartus võivad kaduda, sest vaid valuvaigistite müügiga öist töötamist kinni ei maksa.

Vähegi haruldasemat ravimit esimese käiguga apteegist tihti enam kätte ei saa, see tuleb tellida. Nii nagu praegu väikeses maa-apteegis elu käib. Laoseisud on minimaalsed, sest hulgimüüjad apteekidest tagasi võetud ravimeid tihti uuesti müüki panna ei saa.

13.11.2019 15.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto