Sisukord
Arvamus
Postimees
14.11.2019
Eesti Järviku uurimise komisjonil pole voli ministrit vastama sundida (32) Ministeerium kärpis vanglatest raamatukogud (13) Tiskre oja purre tõi pahameeletormi (11) Majandus Pensionireform toob kaasa ridamisi ohte (15) 100 Eesti suurimat ettevõtet: suurfirmasid tabas seisak (3) Suurettevõtted ei suuda kasumit kasvatada (2) Ericsson Eesti maht ja käive kahanevad Hoogsalt kasvav perefirma tõusis Eesti suurimaks maksumaksjaks (2) Uustulnukad ei pruugi edetabelisse kauaks jääda Eestis eristub kolm konglomeraati Välismaa Postimees Brüsselis: Macroni kandidaati ootab europarlamendis tuline leil Oliver Ait: süsteemi säilitamine on Hiinale majandusest tähtsam (4) Üleujutused Veneetsias võivad lüüa rekordi Arvamus Juhtkiri: kümme päeva pikendust (7) Evelyn Kaldoja: aitab kodurahu, mitte verejanu (2) Allar Jõks: riik pühib käed puhtaks (35) Merle Jääger: jõulupühade prügijalajälg​ (3) Ivan Makarov: siili ehmatamine pehme kehaosaga (4) Meie Eesti Minister Kiik paneks apteekrile ülesandeid juurde (1) Kadri Tammepuu: milline on apteegireformi hind (2) Kultuur Kui juba keskpäeval hämardub Reis Üheksa rohelist tähelepanekut Ljubljanast Maa Elu Praegune ilm on taliviljale soodne Põllumajandusettevõtjad ei saa ilma võõrtöölisteta enam hakkama (5) Nädala mõte: kartulite asemel päikesejaam? (3) Tüli võib Leesi küla poeta jätta Eesti põllumeeste seas on levimas päikesejaamade ehitamise buum (2) Ilmajutt: segadused aastaaegadega (2) Mida teha auklike ubadega? Maa Elu linnulood jõudsid kaante vahele Kirve suurim vaenlane on niiskus Niidulaik põllumaade vahel pole looduskaitsjate soovunelm, vaid praktiline vajadus Tartu Kliinikum ei pea Põlvamaa naiste pärast sünnitusosakonda laiendama (5) Einike Pilli: tagurpidi regionaalstrateegia (1) Politsei ei ole Monica Ranna ähvardajat veel üle kuulanud (2) Tõrvandi ja Ülenurme soojahind kukkus (1) Kortermajade ehitus muutis Oa tänava mülkaks Kuhu nüüd?! Kuuri, kallis, puutööd tegema! Ukraina päritolu Eesti kunstniku pildid vestavad värvikaid lugusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ivan Makarov: siili ehmatamine pehme kehaosaga

2 min lugemist
Ivan Makarov. FOTO: Erik Prozes

Kuidas opositsiooniparteid üritavad venekeelseid valijaid värvata ja mis neil valesti läheb, kirjutab kolumnist Ivan Makarov.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Oma võitluses koha eest koalitsioonis ja ka häälte eest tulevastel kohalikel valimistel üritavad opositsioonierakonnad kõnetada vene(keelset) valijat. Samas kooris kõlab ka Yana Toomi hääl, kes ründab nii Eesti vabariigi seadusi kui ka EKREt, mis on koomiline, sest mida rohkem ta sajatab «neid russofoobe», seda enam kinnitab omaenda «karjeristist äraandja» mainet.

Toom ahhetab, kui kole russofoob on Urmas Reitelmann ja kui ebaaus on Toomi enda parteikaaslane Maria Jufereva-Skuratovski, tuletades sellega inimestele meelde, et ta ju ise toetas EKRE edutamist, saades vastu esikoha Keskerakonna eurovalimiste nimekirjas. Mihhail Kõlvart käitub soliidsemalt: ta sai Tallinna linnapeaks ja ei tõsta EKRE teemal hetkel nii kõrvulukustavat kisa.

Kui sotsid ja reformarid pajatavad venelastele EKRE russofoobiast, siis tekitab see kohati homeerilist naeru, sest sihtauditoorium mäletab, mis erakond oli 2007. aastal võimul ja mis parteist oli pärit tollane siseminister. Kui aga hirmutatakse EKRE väidetava rassismi ja homofoobiaga, siis tuleb meelde populaarne vene ütlus «no küll te alles ehmatasite siili oma palja p…ega!». Sest venekeelsed on Kremli telekanalite usinad vaatajad ja selles riigis on homopropaganda kuritegu.

Ja kas keegi nüüd tõsiselt arvab, et EKRE skeptiline suhtumine ukrainlastest võõrtöölistesse ei meeldi nendele, kelle suur kodumaa juba viis aastat sõdib «banderovlastega»? Opositsioon üritab võita endale inimeste hääli, kellest ise ei tea mitte kui midagi. Ukraina kaardi lauale lajatamise mõttetusest arusaamiseks piisanuks kiigata vene Delfi foorumitesse, kus ukrainlasi pidevalt solvatakse ja mõnitatakse.

13.11.2019 15.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto