Sisukord
Majandus
Tänane leht
14.11.2019
Eesti Järviku uurimise komisjonil pole voli ministrit vastama sundida (32) Ministeerium kärpis vanglatest raamatukogud (13) Tiskre oja purre tõi pahameeletormi (11) Majandus Pensionireform toob kaasa ridamisi ohte (15) 100 Eesti suurimat ettevõtet: suurfirmasid tabas seisak (3) Suurettevõtted ei suuda kasumit kasvatada (2) Ericsson Eesti maht ja käive kahanevad Hoogsalt kasvav perefirma tõusis Eesti suurimaks maksumaksjaks (2) Uustulnukad ei pruugi edetabelisse kauaks jääda Eestis eristub kolm konglomeraati Välismaa Postimees Brüsselis: Macroni kandidaati ootab europarlamendis tuline leil Oliver Ait: süsteemi säilitamine on Hiinale majandusest tähtsam (4) Üleujutused Veneetsias võivad lüüa rekordi Arvamus Juhtkiri: kümme päeva pikendust (7) Evelyn Kaldoja: aitab kodurahu, mitte verejanu (2) Allar Jõks: riik pühib käed puhtaks (35) Merle Jääger: jõulupühade prügijalajälg​ (3) Ivan Makarov: siili ehmatamine pehme kehaosaga (4) Meie Eesti Minister Kiik paneks apteekrile ülesandeid juurde (1) Kadri Tammepuu: milline on apteegireformi hind (2) Kultuur Kui juba keskpäeval hämardub Reis Üheksa rohelist tähelepanekut Ljubljanast Maa Elu Praegune ilm on taliviljale soodne Põllumajandusettevõtjad ei saa ilma võõrtöölisteta enam hakkama (5) Nädala mõte: kartulite asemel päikesejaam? (3) Tüli võib Leesi küla poeta jätta Eesti põllumeeste seas on levimas päikesejaamade ehitamise buum (2) Ilmajutt: segadused aastaaegadega (2) Mida teha auklike ubadega? Maa Elu linnulood jõudsid kaante vahele Kirve suurim vaenlane on niiskus Niidulaik põllumaade vahel pole looduskaitsjate soovunelm, vaid praktiline vajadus Tartu Kliinikum ei pea Põlvamaa naiste pärast sünnitusosakonda laiendama (5) Einike Pilli: tagurpidi regionaalstrateegia (1) Politsei ei ole Monica Ranna ähvardajat veel üle kuulanud (2) Tõrvandi ja Ülenurme soojahind kukkus (1) Kortermajade ehitus muutis Oa tänava mülkaks Kuhu nüüd?! Kuuri, kallis, puutööd tegema! Ukraina päritolu Eesti kunstniku pildid vestavad värvikaid lugusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hoogsalt kasvav perefirma tõusis Eesti suurimaks maksumaksjaks

5 min lugemist
Tartu Terminali juhid Rauno (vasakul) ja Raido Raudsepp on Kärknas tsisternvagunite vahel üles kasvanud. Nüüdseks on kunagisest mängumaast saanud tööpõld, kus mahutid kokku ligi 60 miljonit liitrit kütusega. Sellest umbes poole moodustab riigi vedelkütuse reserv. FOTO: Margus Ansu

Kolmandas kvartalis oli kümne suurima äriühingust maksumaksja hulgas kuus kütusega tegelevat ettevõtet, mis maksid maksu kokku 178,5 miljonit eurot. Kõige enam täitis riigi kukrut aga Tartu lähedal Kärknas tegutsev AS Tartu Terminal, makstes 39,05 miljonit eurot ehk ligi poolteist miljonit eurot enam kui teiseks jäänud Philip Morris Eesti OÜ.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõistagi ei sattunud Tartu Terminal maksumaksjate edetabeli tippu üleöö, kuid just viimastel aastatel on nende kasv olnud vaat et peadpööritav. Väljendudes kiretus arvude keeles: mullu kasvas nende müügitulu 55 protsenti, 132,4 miljoni euroni ning puhaskasum 57 protsenti, ületades 900 000 euro piiri. Müügitulust suurima osa moodustas kütuse hulgimüük, mis suurenes aastaga 67 protsenti, 107 miljoni euroni, kuid 20 protsendi võrra ehk 20 miljoni euroni kasvatati ka jaemüüki. Tänavu peaks tulema veel parem aasta.

Ent arvude taga on inimesed, Tartu Terminali taga terve pere. Ettevõtet veavad vennad Rauno ja Raido ning nende ema Malle Raudsepp. Tõsi, praegu on ohjad 39-aastase Rauno ja temast neli aastat noorema Raido käes, kuid nagu mehed ausalt tunnistasid, on ema nende nõukogu, kes käib ja kontrollib, et kõik õigesti tehtaks. Otsused sünnivad Raido Raudsepa sõnul siiski konsensuslikult. Tema hinnangul on kolmeliikmeline otsustaja väga efektiivne ning annab suurte väliskorporatsioonide ees selge eelise: otsused langetatakse väga kiiresti ning kui tekib plaan, on juba poole tunni pärast teada, kas sellega minnakse edasi või mitte.

13.11.2019 15.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto