Sisukord
Majandus
Postimees
14.11.2019
Eesti Järviku uurimise komisjonil pole voli ministrit vastama sundida (32) Ministeerium kärpis vanglatest raamatukogud (13) Tiskre oja purre tõi pahameeletormi (11) Majandus Pensionireform toob kaasa ridamisi ohte (15) 100 Eesti suurimat ettevõtet: suurfirmasid tabas seisak (3) Suurettevõtted ei suuda kasumit kasvatada (2) Ericsson Eesti maht ja käive kahanevad Hoogsalt kasvav perefirma tõusis Eesti suurimaks maksumaksjaks (2) Uustulnukad ei pruugi edetabelisse kauaks jääda Eestis eristub kolm konglomeraati Välismaa Postimees Brüsselis: Macroni kandidaati ootab europarlamendis tuline leil Oliver Ait: süsteemi säilitamine on Hiinale majandusest tähtsam (4) Üleujutused Veneetsias võivad lüüa rekordi Arvamus Juhtkiri: kümme päeva pikendust (7) Evelyn Kaldoja: aitab kodurahu, mitte verejanu (2) Allar Jõks: riik pühib käed puhtaks (35) Merle Jääger: jõulupühade prügijalajälg​ (3) Ivan Makarov: siili ehmatamine pehme kehaosaga (4) Meie Eesti Minister Kiik paneks apteekrile ülesandeid juurde (1) Kadri Tammepuu: milline on apteegireformi hind (2) Kultuur Kui juba keskpäeval hämardub Reis Üheksa rohelist tähelepanekut Ljubljanast Maa Elu Praegune ilm on taliviljale soodne Põllumajandusettevõtjad ei saa ilma võõrtöölisteta enam hakkama (5) Nädala mõte: kartulite asemel päikesejaam? (3) Tüli võib Leesi küla poeta jätta Eesti põllumeeste seas on levimas päikesejaamade ehitamise buum (2) Ilmajutt: segadused aastaaegadega (2) Mida teha auklike ubadega? Maa Elu linnulood jõudsid kaante vahele Kirve suurim vaenlane on niiskus Niidulaik põllumaade vahel pole looduskaitsjate soovunelm, vaid praktiline vajadus Tartu Kliinikum ei pea Põlvamaa naiste pärast sünnitusosakonda laiendama (5) Einike Pilli: tagurpidi regionaalstrateegia (1) Politsei ei ole Monica Ranna ähvardajat veel üle kuulanud (2) Tõrvandi ja Ülenurme soojahind kukkus (1) Kortermajade ehitus muutis Oa tänava mülkaks Kuhu nüüd?! Kuuri, kallis, puutööd tegema! Ukraina päritolu Eesti kunstniku pildid vestavad värvikaid lugusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uustulnukad ei pruugi edetabelisse kauaks jääda

4 min lugemist
Perekond Seppikutele kuuluv osaühing Multiforce tegeleb kalade, vähilaadsete ja kalatoodete hulgimüügiga. Majandusaruande järgi oli põhiline tootegrupp kuningkrabi ja lumekrabi. Kogu toodang müüdi ühele USA ettevõttele. FOTO: Pm

Kui edetabeli eesotsas on ettevõtete käibevahe üsna suur – näiteks esikohal oleva Tallinki ja teiseks platseerunud Eesti Energia eelmise aasta käibe vahe oli 75 miljonit eurot, ehk selline, millega oleks jõudnud eelmise aasta edetabelisse –, siis alates 20. kohast on erinevused juba üsna väikesed ning päris lõpus võib vahe olla vaid mõnisada tuhat eurot.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seetõttu on ka üsna mõistetav, et uustulnukad ei pruugi jääda edetabelisse kauaks, ja kui me teeks tabeli järgmisest sajast, siis leiduks nii mõnigi ettevõte, mis oleks ühel aastal esisaja uustulnukas ja teisel aastal teise sajasse langeja ning vastupidi.

Nii oli selle edetabeli uustulnukas, perekond Seppikutele kuuluv Multiforce uustulnukas ka kaks aastat tagasi.

Üldiselt on uustulnukate hulgas olnud läbi aastate kõige rohkem transiidi ja logistikaga seotud ettevõtteid, kes mõnel aastal tõusevad särava tähena, aga teisel põlevad kiiresti ja kaovad. Ükskõik, mis selle põlemise põhjus ka poleks.

Samas on uustulnukaid, kes on edetabelisse jõudnud ja sinna püsima jäänud.

13.11.2019 15.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto