Sisukord
Majandus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (4) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eestis eristub kolm konglomeraati

2 min lugemist
Jüri Käo, Andres Järvingu, Enn Kunila ja Indrek Vanaselja asutatud NG Investeeringute portfelli kuulub mitukümmend ettevõtet, nende hulgas Selveri kett. Grupi kogukäive kasvas eelmisel aastal viis protsenti, 822,5 miljoni euroni ning kogukasum oli 20,9 miljonit eurot. FOTO: Tomi Saluveer/Lõuna-Eesti Postimees

Eestis ei ole seesuguseid võimsaid investeerimisgruppe nagu rootslaste Wallenbergi äridünastia, kes kontrollib selliseid Rootsi tööstusgigante, nagu Ericsson, Electrolux, ABB, SAS ja mitu teist. Meie suuremad ettevõtted kuuluvad peamiselt välismaalastele, aga siiski joonistub välja kolm kohalikku investeerimisgruppi: NG Investeeringud, Infortar ja UP Invest.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kõige vanem ja kõige suurem on 1994. aastal asutatud NG Investeeringud. Jüri Käo, Andres Järving ja Enn Kunila asutasid koos tänaseks meie hulgast lahkunud Indrek Vanaseljaga Norma erastamiseks firma nimega Norma Liikmete AS (praegu NG Investeeringud), mis omandas 66 protsenti Norma aktsiatest. Peale kolme suuromaniku on investeerimisfirmal mitusada väikeaktsionäri.

NG investeeringute portfelli kuulub mitukümmend peamiselt toidutööstus-, kaubandus- ja kinnisvaraettevõtet, millest tuntumad on Selver, Liviko, jäätisetootja Balbiino, mööblitootja Kitman Thulema. Grupi kogukäive kasvas eelmisel aastal viis protsenti, 822,5 miljoni euroni ning kogukasum oli 20,9 miljonit eurot.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto