Sisukord
Arter
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani

2 min lugemist
«Täiskuu aegu» (Iraan), rahvusvaheline esilinastus. FOTO: PÖFF

Tallinn võib olla väike, kuid meie A-klassi filmifestival PÖFF on suur. Seda kinnitab juba aukartustäratav hulk esilinastusi. Mitu filmi jõuab festivali raames ekraanile esimest korda kogu maailmas, kavas on ka ohtralt Euroopa ja Eesti esilinastusi. Arter noppis välja mõne pärli väga erineva maitsega vaatajatele. 

Ära kuula teiste filmilugusid, ole parem esimene, kes uut ja erutavat näeb ja neid legende ise loob!

Meisterlik hingepurustaja

Kui hindad filme, mis on niivõrd tugevad ja traagilised, et maailm pole pärast enam endine, võta süda rindu ja mine vaatama Iraani naisrežissööri Narges Abyari uut filmi «Täiskuu aegu» (Iraan). Tegemist on võistlusprogrammis osaleva filmi rahvusvahelise esilinastusega ja ootused on kõrgel. Hulljulge ja erakordselt tundlik naine on end mitme varasema filmiga tõestanud. Kas suudad silmitsi seista õudustega, mis saavad osaks armastuse kutsele järgnevale naisele Pakistanis, meeste poolt jõhkralt valitsetud maailmas? Veel võimsamaks ning hirmsamaks teeb filmi fakt, et tegemist on tõsielulise looga.

«Ilma suuta tüdruk» (Türgi), Euroopa esilinastus. FOTO: PÖff

Rabav ja raputav vaatamine

Türgi filmikunsti talent Can Evrenol ehmatab publikut looga «Ilma suuta tüdruk». Film osaleb põhivõistlusprogrammis ja Euroopa esilinastus toimub PÖFFi raames. Halastamatu ja utoopiline ellujäämislugu postapokalüptilises maailmas. Tohutult eksperimente, fantaasiat, vägivalda, kaskadööritrikke ja musta huumorit. Hinge peale hakkav vaatamine, kus armutult aetakse taga eripuuetega sündinud lapsi. Tõenäoliselt lahkud saalist kerge peapööritusega, kuid tõdedes, et midagi sellist pole sa iial varem vaadanud.

«Ei midagi peent» (USA, Mehhiko) FOTO: PÖff

Südamlik söögisaaga

Igas mõttes äge lugu, kus superstaari rollis on markantne kokamutt ning toiduteemade kaudu räägitakse elulisi lugusid.

Elizabeth Carrolli film «Ei midagi peent» viib vaataja Mehhikosse ning teeb tuttavaks toidukultuuri Indiana Jonesiga. Söögiteemad filmi südames annavad eelduse vaatemängule, mis tagab terveks õhtuks hea tuju. Niisiis, kui keegi kardab liiga karmi filmiga kohtingu untsu ajada, siis selle filmi järel tahaks tõenäoliselt nii süüa kui ka armastada.

«Tagaotsitav» (USA) Euroopa esilinastus FOTO: PÖff

Stiilipuhas seiklus

Kui armastad stiilselt tehtud ajaloolisi filme, hea huumoriga pikitud romantikat ning Bonnie ja Clyde'i stiilis seiklust, siis USA film «Tagaotsitav» pakub seda kõike! Ja muudki paljutõotavat. 50ndate atmosfääris rokib peaosas Margot Robbie – erakordse karismaga näitlejanna, kelle talenti kinnitavad Oscari ja Kuldgloobuse nominatsioonid. Klišeesid lõhutakse mõnuga: glamuurne pangaröövel, malbe mõrvar, hullumeelne armujaht, mis keerab soorollid pea peale. PÖFFi raames toimub filmi Euroopa esilinastus, ekraanil sel pühapäeval.

«Rituaalide vees» (Island) Eesti esilinastus FOTO: PÖff

Nunnumeetri lakkelööja

Eksid, kui arvad, et PÖFF pakub küll kohutavalt head, aga eeskätt rasket vaatamist. Islandi dokumentaalfilm «Rituaalide vees» on helge elamus, mis räägib tegelikult palju rohkem, kui oskaks nende tillukeste, armsalt pladistavate jalgade alt oodata. Laste kaudu on hea mõista inimvõimete piiritust ja inimeseks olemise ilu, ning uskuge, laste olemasolu pole selle linateose nautimiseks sugugi vältimatu eeldus. Ekraanil just täna, laupäeval!

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto