Sisukord
Arter
Postimees
16.11.2019
Eesti Jaaganti poliitikaradar. Viienda kategooria orkaan (18) Eesti on tõusnud keskpärase vananemise kantsiks (4) Majandus Rahapesu tume vari langes ka SEB pangale (2) Coop Pank ootab aktsionärideks tormajaid Välismaa Tulvade tõttu suleti Püha Markuse väljak (1) KOHALIK VAADE. Balkani tulevikule pandi veto (2) Arvamus Juhtkiri: ootame uurimise ära (2) Martin Laine: EKRE usaldab ajakirjandust (18) Oma mees ministeeriumis (7) Pani Alaveri vangi Kõik pankuriteks! Anti-Morales Kultuur PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sport PM Helsingis. Öökullid tüürisid Soome 33. katsel tõotatud maale (2) Jaanus Kriiski kolumn: Eesti sport võtab väljakutse vastu! Surfilegend Robby Naish: unistada tuleb suurelt. Et oleks, mida püüda! Kliima Uuring: kliimamuutuste tervisemõjud annavad endast juba praegu märku (5) Puust ja punaseks: kuidas igaüks kliimamuutustele vastu astuda saab (2) Merendus Paadi ajas kummuli ports halba õnne AK USA teadlane: tehisintellekti geenide kallale laskmine paneb inimkonna raskete dilemmade ette (1) Ahto Lobjakas: Berliini müüri varjus (19) Brittide lõputu õudus ei kao veel kuskile (2) EKI keelekool: Hispaanias on hooti hoovihma hoogusid (3) Nädala plaadid. Mida teha pärast orgiat? John Lennoni kadunud nädalavahetus Mesikäpp. Maailm paanikas prints Harry pärast Arter Eesti suurim olümpialootus Epp Mäe: maadluses toimub kahtlaseid asju Trumpi ohtlik ekside armee (2) Õuna kompott kaks tuhat seitseteist (1) Trad.Attack! – ei ühtki pisiasja Nova Scotia 7 avastust Tee kindlaks: kas oled tõesti roheline või lihtsalt jutupaunik? (4) PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sõiduproov: Nissan Juke. Suurem kui eelkäija, aga välimus on sama julge 3D-printer koju. Mis temast kasu on? GALERII. Veri, võrk ja stilistika suurim saladus Meelelahutus Koomiks Sudoku

PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani

2 min lugemist
«Täiskuu aegu» (Iraan), rahvusvaheline esilinastus. FOTO: PÖFF

Tallinn võib olla väike, kuid meie A-klassi filmifestival PÖFF on suur. Seda kinnitab juba aukartustäratav hulk esilinastusi. Mitu filmi jõuab festivali raames ekraanile esimest korda kogu maailmas, kavas on ka ohtralt Euroopa ja Eesti esilinastusi. Arter noppis välja mõne pärli väga erineva maitsega vaatajatele. 

Ära kuula teiste filmilugusid, ole parem esimene, kes uut ja erutavat näeb ja neid legende ise loob!

Meisterlik hingepurustaja

Kui hindad filme, mis on niivõrd tugevad ja traagilised, et maailm pole pärast enam endine, võta süda rindu ja mine vaatama Iraani naisrežissööri Narges Abyari uut filmi «Täiskuu aegu» (Iraan). Tegemist on võistlusprogrammis osaleva filmi rahvusvahelise esilinastusega ja ootused on kõrgel. Hulljulge ja erakordselt tundlik naine on end mitme varasema filmiga tõestanud. Kas suudad silmitsi seista õudustega, mis saavad osaks armastuse kutsele järgnevale naisele Pakistanis, meeste poolt jõhkralt valitsetud maailmas? Veel võimsamaks ning hirmsamaks teeb filmi fakt, et tegemist on tõsielulise looga.

«Ilma suuta tüdruk» (Türgi), Euroopa esilinastus. FOTO: PÖff

Rabav ja raputav vaatamine

Türgi filmikunsti talent Can Evrenol ehmatab publikut looga «Ilma suuta tüdruk». Film osaleb põhivõistlusprogrammis ja Euroopa esilinastus toimub PÖFFi raames. Halastamatu ja utoopiline ellujäämislugu postapokalüptilises maailmas. Tohutult eksperimente, fantaasiat, vägivalda, kaskadööritrikke ja musta huumorit. Hinge peale hakkav vaatamine, kus armutult aetakse taga eripuuetega sündinud lapsi. Tõenäoliselt lahkud saalist kerge peapööritusega, kuid tõdedes, et midagi sellist pole sa iial varem vaadanud.

«Ei midagi peent» (USA, Mehhiko) FOTO: PÖff

Südamlik söögisaaga

Igas mõttes äge lugu, kus superstaari rollis on markantne kokamutt ning toiduteemade kaudu räägitakse elulisi lugusid.

Elizabeth Carrolli film «Ei midagi peent» viib vaataja Mehhikosse ning teeb tuttavaks toidukultuuri Indiana Jonesiga. Söögiteemad filmi südames annavad eelduse vaatemängule, mis tagab terveks õhtuks hea tuju. Niisiis, kui keegi kardab liiga karmi filmiga kohtingu untsu ajada, siis selle filmi järel tahaks tõenäoliselt nii süüa kui ka armastada.

«Tagaotsitav» (USA) Euroopa esilinastus FOTO: PÖff

Stiilipuhas seiklus

Kui armastad stiilselt tehtud ajaloolisi filme, hea huumoriga pikitud romantikat ning Bonnie ja Clyde'i stiilis seiklust, siis USA film «Tagaotsitav» pakub seda kõike! Ja muudki paljutõotavat. 50ndate atmosfääris rokib peaosas Margot Robbie – erakordse karismaga näitlejanna, kelle talenti kinnitavad Oscari ja Kuldgloobuse nominatsioonid. Klišeesid lõhutakse mõnuga: glamuurne pangaröövel, malbe mõrvar, hullumeelne armujaht, mis keerab soorollid pea peale. PÖFFi raames toimub filmi Euroopa esilinastus, ekraanil sel pühapäeval.

«Rituaalide vees» (Island) Eesti esilinastus FOTO: PÖff

Nunnumeetri lakkelööja

Eksid, kui arvad, et PÖFF pakub küll kohutavalt head, aga eeskätt rasket vaatamist. Islandi dokumentaalfilm «Rituaalide vees» on helge elamus, mis räägib tegelikult palju rohkem, kui oskaks nende tillukeste, armsalt pladistavate jalgade alt oodata. Laste kaudu on hea mõista inimvõimete piiritust ja inimeseks olemise ilu, ning uskuge, laste olemasolu pole selle linateose nautimiseks sugugi vältimatu eeldus. Ekraanil just täna, laupäeval!

Seotud lood
15.11.2019 18.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto