T, 5.12.2023

Aasta parimad naised kohtuvad õhtul Lydias

Aet Rebane
, ajakirjanik
Copy
Eestis tunnustatakse igal aastal noort naisettevõtjat ja muidu silmapaistvat naist. Pildil noor naisettevõtja Ann Runnel (vasakult), aasta naine Eva Truuverk ja aasta naise nominent Sirje Helme.
Eestis tunnustatakse igal aastal noort naisettevõtjat ja muidu silmapaistvat naist. Pildil noor naisettevõtja Ann Runnel (vasakult), aasta naine Eva Truuverk ja aasta naise nominent Sirje Helme. Foto: Merlis Lätti

Eesti ettevõtlikud naised kuulutavad täna õhtul kell seitse Tartus välja aasta naise, aastate naise ja aasta noore nais­ettevõtja.

Aasta naise tiitliga tunnustatakse Eesti Vabariigi kodanikku, kes oluliselt mõjutab ühiskonnaelu ja on kas silmapaistev ärinaine, teadlane või kultuuritegelane. Tiitli saaja valimisel on tähtis, et naine oleks viimasel aastal paistnud silma oma töö, ühiskondliku tegevuse või muude eriliste saavutustega. Tiitel peaks seadma teda eeskujuks teistele Eesti naistele.

Aasta naise tiitli üks kandidaatidest on Emöke Sogenpits, kes juhib Hanza Mechanicsi tehaseid Tartus ja Narvas. Sama tiitlit püüab ka Margo Orupõld. Tema veab Pärnu ja Saaremaa naiste tugikeskuste MTÜsid, kuid on ka ETNA mikrokrediidi laenugruppide eestvedaja ja OÜ Mopaalia juhatuse esimees.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles