L, 3.06.2023

Pimedate Ööde filmifestival ajab läbi ilma kobarkinodeta

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Mihkel Salk (vasakult), Andres Kauts, Tony Käsper ja Evelina Nõmme – PÖFF on Tartus usaldatud suuresti just nende kätte.
Mihkel Salk (vasakult), Andres Kauts, Tony Käsper ja Evelina Nõmme – PÖFF on Tartus usaldatud suuresti just nende kätte. Foto: Sille Annuk

Täna kell 20 avatakse pidulikult Athena keskuses, kus praegu tegutseb põhiliselt Peetri kool, tõsielufilmiga «Meemaa» Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) tartlaste ette ulatuv programm. Selles majas ja mõnisada meetrit eemal Tartu Elektriteatris tuleb 1. detsembrini vaatajate ette 104 seanssi.

«Meemaas» on jäädvustatud Makedoonia mägedes naismesiniku elu ja tema säästev suhtumine loodusesse ning selle sattumine vastuollu hoolimatusega. Tartu PÖFFi juhi Tony Käsperi sõnul on see 85-minutiline Põhja-Makedoonia dokumentaalfilm avaseansile välja valitud seepärast, et on praegustest värsketest filmidest üks hinnatuimaid ja tunnustatuimaid.

Milline enam kui sajast filmist on kõige-kõige-kõige, ei hakanud Tony Käsper ega ka Tartu Elektriteatri visionäär Andres Kauts ja festivali vabatahtlikuna kaheksandat korda tegevusse astunud Evelina Nõmme ritta panema. «Iga inimese jaoks on kõige tähtsam see film, mida ta läheb vaatama,» sõnas Nõmme.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles