Sisukord
Meie Eesti
Postimees
15.11.2019
Eesti Alaveri juhtum ei saanud eilse otsusega punkti (1) Eksperiment: kuidas petturid ajakirjanikku petuskeemi võrku meelitavad (4) Võimukolmik näitas Järviku kangutamisel musklit (28) Majandus Töötajaid tuleb tikutulega taga otsida (13) Muusikud võitsid kohtus, aga miljonid libisesid käest (15) Osa pensionireformist lükkub edasi (1) Disney voogedastusteenus algas üliedukalt Välismaa Vabariiklased õõnestavad Trumpi tagandamisprotsessi (6) KOHALIK VAADE. Sotsialistide valitsuspööre tõmbas Moldovas reformidele pidurit (2) Kreeka on väidetavalt sundinud 60 000 migranti jõuga Türki tagasi (7) Arvamus Juhtkiri: raske vabandus (7) Mari Mets: kondimootori maks (6) Maive Rute: elektriline rahvaauto (7) Teele Rebane: Hongkongi appikarje (19) Täna Vabadussõjas: punane laviin Heili Sepp: oportuniteediga ei mõisteta õigeks, aga ka mitte süüdi (5) Meie Eesti Aleksei Lotman: süsiniku taga metsa nägemisest (1) Aleksei Lotman: kaitseta kaitsealal langeb saja-aastane mets (1) Kääpa metsad eristuvad oma puutumatuse ja liikide poolest Kultuur «Rahvusmeeskoori kvaliteet ei üllata enam kedagi» Sport Sander Raieste: Hispaanias tohtis rohkem eksida kui Kalevis Citroëni võimalik lahkumine WRC sarjast pöörab sõitjateturu pea peale (1) Tartu Kaija Kasekamp: igaüks peaks vähemalt kord aastas hambaarstile jõudma (2) Pimedate Ööde filmifestival ajab läbi ilma kobarkinodeta Hüljatud kutsikad tekitasid varjupaiga ukse taha saba Aasta parimad naised kohtuvad õhtul Lydias Koduvald ei saa premeerida maailmameister Järveoja (3) Kelmid püüavad Tartu tänavatel eakaid Tartu vaimuga Mariann Raisma: ülikoolis peab jääma ruumi ka muusadele Tammeka hoiab põhituumiku Tartus Peatreener Vene: hooaja algus pole olnud päris selline, nagu tahaks Hiinlanna poeb Tartu noorte folkloorifestivalil Äksi triibuseelikusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kääpa metsad eristuvad oma puutumatuse ja liikide poolest

2 min lugemist
Raie Kääpa maastikukaitsealal. FOTO: Eesti metsa abiks

Kääpa maastikukaitseala asub Tartu ja Jõgeva maakonna piirimail, jäädes Vooremaast otse itta. Kaitsealale jäävad Jõemõisa-Kaiu järvestik ja Kääpa jõgi. Pindala jääb napilt alla 2300 hektari.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaitseala kuulub Natura 2000 võrgustikku, sest siin leidub loodusdirektiivis loetletud väärtuslikke järve-, märgala-, niidu- ja metsaelupaiku nagu vanad loodusmetsad, rohundirikkaid kuusikud ning soostuvad ja soolehtmetsad. Metsas kasvavatest taimedest on loodusdirektiivis nimetatud palu-karukella ning kaitseala veed tähtsad saarmale ja mitmele direktiivis nimetatud kalaliigile. Lindudest on kaitseala metsad koduks merikotkale, kalakotkale, metsisele ja mitmele rähniliigile.

Kaitseala on oluline maastikuline tervik keset kultuurmaastikke ja majandusmetsi ning seda loetakse maakondliku tähtsusega rohevõrgustiku tuumalaks. Samuti on see tähtis puhkealana ja pärandkultuuri seisukohalt. Umbes 70 protsenti kaitsealast on mets. Seejuures on isegi avalikult leitavatelt satelliidipiltidelt näha, et praegu on (veel) tegemist raietest rüüstamata alaga, mis eristub selgelt ümbritsevatest metsadest. Hooldamist vajavad niidud on oluline osa kaitseala loodusväärtusest, ent nende pindala on tagasihoidlik ega mõjuta ka metsade terviklikkust.

14.11.2019 16.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto