Sisukord
Meie Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kääpa metsad eristuvad oma puutumatuse ja liikide poolest

2 min lugemist
Raie Kääpa maastikukaitsealal. FOTO: Eesti metsa abiks

Kääpa maastikukaitseala asub Tartu ja Jõgeva maakonna piirimail, jäädes Vooremaast otse itta. Kaitsealale jäävad Jõemõisa-Kaiu järvestik ja Kääpa jõgi. Pindala jääb napilt alla 2300 hektari.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kaitseala kuulub Natura 2000 võrgustikku, sest siin leidub loodusdirektiivis loetletud väärtuslikke järve-, märgala-, niidu- ja metsaelupaiku nagu vanad loodusmetsad, rohundirikkaid kuusikud ning soostuvad ja soolehtmetsad. Metsas kasvavatest taimedest on loodusdirektiivis nimetatud palu-karukella ning kaitseala veed tähtsad saarmale ja mitmele direktiivis nimetatud kalaliigile. Lindudest on kaitseala metsad koduks merikotkale, kalakotkale, metsisele ja mitmele rähniliigile.

Kaitseala on oluline maastikuline tervik keset kultuurmaastikke ja majandusmetsi ning seda loetakse maakondliku tähtsusega rohevõrgustiku tuumalaks. Samuti on see tähtis puhkealana ja pärandkultuuri seisukohalt. Umbes 70 protsenti kaitsealast on mets. Seejuures on isegi avalikult leitavatelt satelliidipiltidelt näha, et praegu on (veel) tegemist raietest rüüstamata alaga, mis eristub selgelt ümbritsevatest metsadest. Hooldamist vajavad niidud on oluline osa kaitseala loodusväärtusest, ent nende pindala on tagasihoidlik ega mõjuta ka metsade terviklikkust.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto