Sisukord
Arvamus
Postimees
15.11.2019
Eesti Alaveri juhtum ei saanud eilse otsusega punkti (1) Eksperiment: kuidas petturid ajakirjanikku petuskeemi võrku meelitavad (4) Võimukolmik näitas Järviku kangutamisel musklit (28) Majandus Töötajaid tuleb tikutulega taga otsida (13) Muusikud võitsid kohtus, aga miljonid libisesid käest (15) Osa pensionireformist lükkub edasi (1) Disney voogedastusteenus algas üliedukalt Välismaa Vabariiklased õõnestavad Trumpi tagandamisprotsessi (6) KOHALIK VAADE. Sotsialistide valitsuspööre tõmbas Moldovas reformidele pidurit (2) Kreeka on väidetavalt sundinud 60 000 migranti jõuga Türki tagasi (7) Arvamus Juhtkiri: raske vabandus (7) Mari Mets: kondimootori maks (6) Maive Rute: elektriline rahvaauto (7) Teele Rebane: Hongkongi appikarje (19) Täna Vabadussõjas: punane laviin Heili Sepp: oportuniteediga ei mõisteta õigeks, aga ka mitte süüdi (5) Meie Eesti Aleksei Lotman: süsiniku taga metsa nägemisest (1) Aleksei Lotman: kaitseta kaitsealal langeb saja-aastane mets (1) Kääpa metsad eristuvad oma puutumatuse ja liikide poolest Kultuur «Rahvusmeeskoori kvaliteet ei üllata enam kedagi» Sport Sander Raieste: Hispaanias tohtis rohkem eksida kui Kalevis Citroëni võimalik lahkumine WRC sarjast pöörab sõitjateturu pea peale (1) Tartu Kaija Kasekamp: igaüks peaks vähemalt kord aastas hambaarstile jõudma (2) Pimedate Ööde filmifestival ajab läbi ilma kobarkinodeta Hüljatud kutsikad tekitasid varjupaiga ukse taha saba Aasta parimad naised kohtuvad õhtul Lydias Koduvald ei saa premeerida maailmameister Järveoja (3) Kelmid püüavad Tartu tänavatel eakaid Tartu vaimuga Mariann Raisma: ülikoolis peab jääma ruumi ka muusadele Tammeka hoiab põhituumiku Tartus Peatreener Vene: hooaja algus pole olnud päris selline, nagu tahaks Hiinlanna poeb Tartu noorte folkloorifestivalil Äksi triibuseelikusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Heili Sepp: oportuniteediga ei mõisteta õigeks, aga ka mitte süüdi

3 min lugemist
Heili Sepp. FOTO: Erakogu

Mis on oportuniteet ja mis kokkuleppemenetlus ning millal neid kasutatakse, kirjutab Viru maakohtu kohtunik Heili Sepp.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kes meist poleks rehmanud keset vaidlust: «Ah, noh, on nagu on, las ta jääda.» Enamasti teeme seda siis, kui soovime lülituda ümber millelegi, mis vajab enam tähelepanu. Kõike korraga ei jõua. Jäägu pealegi mõni vaidlus lõpuni vaidlemata.

Riik on nagu inimene. Ka tema ressursid on piiratud ja nende ümbersuunamiseks olulisemale on mitu viisi. Süüteomenetluses on üks viise menetluse lõpetamine nn oportuniteedi põhimõttel. Pean silmas kriminaalmenetluse seadustiku (KrMS) paragrahvi 202 alusel toimuvat kriminaalmenetluse lõpetamist vähem ohtlike kuritegude puhul, kui kahtlustatava või süüdistatava süü ei ole suur, ta on nõustunud kahju või menetluskulude hüvitamisega ning kriminaalmenetluse jätkamiseks puudub avalik menetlushuvi.

14.11.2019 16.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto