Sisukord
Kultuur
Postimees
14.08.2020
Pettuse ohver: nad olid väga hästi ette valmistunud (1) Eesti Lehar Küti edasilükatud otsus sündis raskelt (3) Eesti lühiuudised Valgevenes vahistati Eesti kodanik Kurikamehest mõrvar sooritas vanglas enesetapu Pärnus hakkab robot lammutama eluohtlikku 70meetrist korstent Majandus Riigi Kinnisvara AS: riik saab ehitajatelt juba 10 protsenti allahindlust! (1) Nordeconi juht: me ei pääse siit kriisist lihtsalt! (1) Majanduse lühiuudised Välismaa AJA PEEGEL ⟩ Maski kandmise käsk pani sajandi eest relva haarama Näo katmise nõue põrkub inimeste vabaduseihaga (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: raha jagamisel sotid selgeks (2) Kommentaar ⟩ Marica Lillemets: postiljoni oodates (6) Tõnu Talvi: Eesti looduskaitse 110 (1) Toomas Alatalu: suurest poliitikast (10) Kai Klandorf: milline on õige vabaühendus? Andrus Karnau: vanameeste mäss (38) Kultuur Mingo Rajandi: uus plaat küsib ja otsib vastuseid Suve auk. Halli värvi saladus K-drama – purjutamise saatel kulgev tee õnneni Sport Eesti jalgpalli meistritiitel annab konkurentide ees meeletu edu Kuidas sportlased saavad sportida? Tartu Eesti hiphopifestivali korraldajad kraadivad peolisi (3) Rannar Raba: autoosaduse puiesteelt Emajõe äärde Eestis seninägemata teetöö edeneb silmanähtavalt Koolijuhid ootavad ministeeriumi korraldusi Tartu lühiuudised Karlova elanikke häirivad kihutavad pedaalinahaalid (1) Endine pokkerimängija jäi süüdi küberkuritegudes Miks sa siin oled? Töötan, vastab ehitusinsener Gerttu Kupp objektil küsijale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jane Remm näeb puude taga metsa

3 min lugemist
Jane Remm, seeria «Kännud». Õli lõuendil, 2018–2019. FOTO: Karel Koplimets

Jane Remmi «Vaateid maastikule» linnagaleriis on füüsiliste tunnuste põhjal fotorealistlik maalinäitus. Alates nelja-aastase diplomiõppe läbimisest Tartu Ülikooli maalierialal ja ka pärast interdistsiplinaarset magistristuudiumit EKAs on Remm jäänud kindlalt maalivahendite juurde. Kui tema omaaegne Tartu diplomitöö oli pigem kaldu akadeemilise realismi poole, siis Remmi järgnenud maalisarjad on alati olnud rangelt kontseptsioonile allutatud ja üha kindlamalt fotorealismi suunatud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimasel paaril aastal on metsade lageraie, puidu väljavedu ning laiemalt ökoloogiaprobleemid senisest massiivsemalt avalikkuse teadvusse ja jututeemadeks tõusnud – Jane Remmi detailitäpsetele metsamaalidele on see heaks fooniks. Raske on hinnata, kuivõrd suur või väike on näituse tekstilise osa mõju vaatajale; trendidele omaselt on taustu avav kirjasõna ja näituse kontseptuaalne raamistik nüüd esitatud trükise kujul. Kunstniku saatetekst oma kasinuses ja faktitäpsuses oleks otsekui mittemaalija kirjutatud ja on kui õpikunäide aegadest, kui artistic research magistriõppe alussambaks tehti – poeetilist kujundlikkust lisavad näitusevihikusse pigem tekstid Tallinna Kunstihoone kuraatorilt Siim Preimanilt ja Tartu Ülikooli biosemiootikult Kalevi Kullilt.

13.08.2020 14.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto