Sisukord
Kultuur
Postimees
02.04.2020
Ninad koos: ehitustöö iseloom ei võimalda hoida töömehi objektil üksteisest ohutus kauguses (15) Eesti Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (6) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (7) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (10) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (1) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (13) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (28) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (15) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (6) Juhtkiri: piim on vastutus (2) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (3) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (1) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jane Remm näeb puude taga metsa

3 min lugemist
Jane Remm, seeria «Kännud». Õli lõuendil, 2018–2019. FOTO: Karel Koplimets

Jane Remmi «Vaateid maastikule» linnagaleriis on füüsiliste tunnuste põhjal fotorealistlik maalinäitus. Alates nelja-aastase diplomiõppe läbimisest Tartu Ülikooli maalierialal ja ka pärast interdistsiplinaarset magistristuudiumit EKAs on Remm jäänud kindlalt maalivahendite juurde. Kui tema omaaegne Tartu diplomitöö oli pigem kaldu akadeemilise realismi poole, siis Remmi järgnenud maalisarjad on alati olnud rangelt kontseptsioonile allutatud ja üha kindlamalt fotorealismi suunatud.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Viimasel paaril aastal on metsade lageraie, puidu väljavedu ning laiemalt ökoloogiaprobleemid senisest massiivsemalt avalikkuse teadvusse ja jututeemadeks tõusnud – Jane Remmi detailitäpsetele metsamaalidele on see heaks fooniks. Raske on hinnata, kuivõrd suur või väike on näituse tekstilise osa mõju vaatajale; trendidele omaselt on taustu avav kirjasõna ja näituse kontseptuaalne raamistik nüüd esitatud trükise kujul. Kunstniku saatetekst oma kasinuses ja faktitäpsuses oleks otsekui mittemaalija kirjutatud ja on kui õpikunäide aegadest, kui artistic research magistriõppe alussambaks tehti – poeetilist kujundlikkust lisavad näitusevihikusse pigem tekstid Tallinna Kunstihoone kuraatorilt Siim Preimanilt ja Tartu Ülikooli biosemiootikult Kalevi Kullilt.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto