Sisukord
Arter
Postimees
16.11.2019
Eesti Jaaganti poliitikaradar. Viienda kategooria orkaan (18) Eesti on tõusnud keskpärase vananemise kantsiks (4) Majandus Rahapesu tume vari langes ka SEB pangale (2) Coop Pank ootab aktsionärideks tormajaid Välismaa Tulvade tõttu suleti Püha Markuse väljak (1) KOHALIK VAADE. Balkani tulevikule pandi veto (2) Arvamus Juhtkiri: ootame uurimise ära (2) Martin Laine: EKRE usaldab ajakirjandust (18) Oma mees ministeeriumis (7) Pani Alaveri vangi Kõik pankuriteks! Anti-Morales Kultuur PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sport PM Helsingis. Öökullid tüürisid Soome 33. katsel tõotatud maale (2) Jaanus Kriiski kolumn: Eesti sport võtab väljakutse vastu! Surfilegend Robby Naish: unistada tuleb suurelt. Et oleks, mida püüda! Kliima Uuring: kliimamuutuste tervisemõjud annavad endast juba praegu märku (5) Puust ja punaseks: kuidas igaüks kliimamuutustele vastu astuda saab (2) Merendus Paadi ajas kummuli ports halba õnne AK USA teadlane: tehisintellekti geenide kallale laskmine paneb inimkonna raskete dilemmade ette (1) Ahto Lobjakas: Berliini müüri varjus (19) Brittide lõputu õudus ei kao veel kuskile (2) EKI keelekool: Hispaanias on hooti hoovihma hoogusid (3) Nädala plaadid. Mida teha pärast orgiat? John Lennoni kadunud nädalavahetus Mesikäpp. Maailm paanikas prints Harry pärast Arter Eesti suurim olümpialootus Epp Mäe: maadluses toimub kahtlaseid asju Trumpi ohtlik ekside armee (2) Õuna kompott kaks tuhat seitseteist (1) Trad.Attack! – ei ühtki pisiasja Nova Scotia 7 avastust Tee kindlaks: kas oled tõesti roheline või lihtsalt jutupaunik? (4) PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sõiduproov: Nissan Juke. Suurem kui eelkäija, aga välimus on sama julge 3D-printer koju. Mis temast kasu on? GALERII. Veri, võrk ja stilistika suurim saladus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trad.Attack! – ei ühtki pisiasja

8 min lugemist
Trad.Attack!-i liikmed (vasakult)Jalmar ja Sandra Vabarna ning Tõnu Tubli panid uhke plaanina kirja kümme üle ilma kuulsat suurt muusikafestivali, kuhu tahaksid bändiga lähima viie aasta jooksul esinema pääseda. FOTO: Mihkel Maripuu

Rahvusvaheliselt küllap edukaim Eesti muusikakollektiiv Trad.Attack! esitles äsja uut singlit, mis on aperitiiviks kevadel ilmuvale uuele albumile ja ettekuulutajaks maikuus Tallinnas toimuvale kontserdile.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas uus materjal kannab Eesti visiitkaart-bändi sama uhkelt maailma suurematele lavadele ja festivalidele nagu tunamullune kiidetud ja pärjatud «Kullakarva», näitab muidugi aeg.

Küll aga saavad bändi liikmed rääkida, millise võlu ja valuga uus looming sündis ning milliseid kõrgusi muusikamaailmas järgnevatel aastatel püüdma minnakse.

Niisiis kohtume Trad.Attacki!-i liikmete Sandra Vabarna (torupill, parmupill, viled, laul), Jalmar Vabarna (kitarr, laul) ja Tõnu Tubliga (löökpillid, laul) ajal, mil Taiwani tuur on neil seljataga ning Hispaaniasse sõit veel ees.

Ent, mis põhiline, sobiva lahenduseni näikse olevat jõudnud teatavad mõttelised eksirännakud teemal, milline saab olema värske muusika kontekstis bändi visuaalne pilt. Ehk kaanepilt, millega neid tulevaste aastate eri kontsertidel ja festivalidel tutvustatakse.

See võib võhikule tunduda pisiasi. Aga ei ole. Eriti kui oled end Eesti bändina rahvusvahelisse muusikabisnisesse murdnud ning tahad seal pikemalt jätkata. «Kuidagi on need visuaali-asjad jäänud… ütleme siis, et lõpufaasi,» tunnistab Sandra.

«Eks ta ole ikkagi põhjusega jäänud lõpufaasi. Et midagi unikaalset luua, lähebki selle väljamõtlemiseks lihtsalt aega,» mainib Jalmar vahele.

Ning Sandra jätkab: «Tahaks leida seda õiget pilti, mis vastaks ka me muusikale – see on tegelikult juba mõnda aega salves. Aga vaat ei tule see visuaalne lahendus üldse nii lihtsalt.»

15.11.2019 18.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto