Sisukord
Arter
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Trad.Attack! – ei ühtki pisiasja

8 min lugemist
Trad.Attack!-i liikmed (vasakult)Jalmar ja Sandra Vabarna ning Tõnu Tubli panid uhke plaanina kirja kümme üle ilma kuulsat suurt muusikafestivali, kuhu tahaksid bändiga lähima viie aasta jooksul esinema pääseda. FOTO: Mihkel Maripuu

Rahvusvaheliselt küllap edukaim Eesti muusikakollektiiv Trad.Attack! esitles äsja uut singlit, mis on aperitiiviks kevadel ilmuvale uuele albumile ja ettekuulutajaks maikuus Tallinnas toimuvale kontserdile.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kas uus materjal kannab Eesti visiitkaart-bändi sama uhkelt maailma suurematele lavadele ja festivalidele nagu tunamullune kiidetud ja pärjatud «Kullakarva», näitab muidugi aeg.

Küll aga saavad bändi liikmed rääkida, millise võlu ja valuga uus looming sündis ning milliseid kõrgusi muusikamaailmas järgnevatel aastatel püüdma minnakse.

Niisiis kohtume Trad.Attacki!-i liikmete Sandra Vabarna (torupill, parmupill, viled, laul), Jalmar Vabarna (kitarr, laul) ja Tõnu Tubliga (löökpillid, laul) ajal, mil Taiwani tuur on neil seljataga ning Hispaaniasse sõit veel ees.

Ent, mis põhiline, sobiva lahenduseni näikse olevat jõudnud teatavad mõttelised eksirännakud teemal, milline saab olema värske muusika kontekstis bändi visuaalne pilt. Ehk kaanepilt, millega neid tulevaste aastate eri kontsertidel ja festivalidel tutvustatakse.

See võib võhikule tunduda pisiasi. Aga ei ole. Eriti kui oled end Eesti bändina rahvusvahelisse muusikabisnisesse murdnud ning tahad seal pikemalt jätkata. «Kuidagi on need visuaali-asjad jäänud… ütleme siis, et lõpufaasi,» tunnistab Sandra.

«Eks ta ole ikkagi põhjusega jäänud lõpufaasi. Et midagi unikaalset luua, lähebki selle väljamõtlemiseks lihtsalt aega,» mainib Jalmar vahele.

Ning Sandra jätkab: «Tahaks leida seda õiget pilti, mis vastaks ka me muusikale – see on tegelikult juba mõnda aega salves. Aga vaat ei tule see visuaalne lahendus üldse nii lihtsalt.»

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto