Sisukord
Arter
Tänane leht
16.11.2019
Eesti Jaaganti poliitikaradar. Viienda kategooria orkaan (18) Eesti on tõusnud keskpärase vananemise kantsiks (4) Majandus Rahapesu tume vari langes ka SEB pangale (2) Coop Pank ootab aktsionärideks tormajaid Välismaa Tulvade tõttu suleti Püha Markuse väljak (1) KOHALIK VAADE. Balkani tulevikule pandi veto (2) Arvamus Juhtkiri: ootame uurimise ära (2) Martin Laine: EKRE usaldab ajakirjandust (18) Oma mees ministeeriumis (7) Pani Alaveri vangi Kõik pankuriteks! Anti-Morales Kultuur PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sport PM Helsingis. Öökullid tüürisid Soome 33. katsel tõotatud maale (2) Jaanus Kriiski kolumn: Eesti sport võtab väljakutse vastu! Surfilegend Robby Naish: unistada tuleb suurelt. Et oleks, mida püüda! Kliima Uuring: kliimamuutuste tervisemõjud annavad endast juba praegu märku (5) Puust ja punaseks: kuidas igaüks kliimamuutustele vastu astuda saab (2) Merendus Paadi ajas kummuli ports halba õnne AK USA teadlane: tehisintellekti geenide kallale laskmine paneb inimkonna raskete dilemmade ette (1) Ahto Lobjakas: Berliini müüri varjus (19) Brittide lõputu õudus ei kao veel kuskile (2) EKI keelekool: Hispaanias on hooti hoovihma hoogusid (3) Nädala plaadid. Mida teha pärast orgiat? John Lennoni kadunud nädalavahetus Mesikäpp. Maailm paanikas prints Harry pärast Arter Eesti suurim olümpialootus Epp Mäe: maadluses toimub kahtlaseid asju Trumpi ohtlik ekside armee Õuna kompott kaks tuhat seitseteist (1) Trad.Attack! – ei ühtki pisiasja Nova Scotia 7 avastust Tee kindlaks: kas oled tõesti roheline või lihtsalt jutupaunik? (4) PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sõiduproov: Nissan Juke. Suurem kui eelkäija, aga välimus on sama julge 3D-printer koju. Mis temast kasu on? GALERII. Veri, võrk ja stilistika suurim saladus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tee kindlaks: kas oled tõesti roheline või lihtsalt jutupaunik?

4 min lugemist
Vaat niimoodi, paljalt ja häälekalt, tuleb võidelda kliimamuutuse vastu, nagu teevad seda noored Austraalias. Mis on Eestil siia vastu panna? FOTO: Sydney Low/Scanpix

Palun väga, selgitage välja, kas teie mõtted maailma päästmise hädavajalikkusest on jõudnud ka tegudeni või ainult jutustate sellest – nagu jutustab enamik inimesi!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Huvitav, kas teist tõesti mõni usub tõemeeli, et kui kasutab plastkõrre asemel bambuskõrt, aitab ta maailma hävingust päästa? Nalja teete või! Vaadake, kus bambus kasvab: lähistroopilistes ja troopilistes piirkondades. Seega Eestist oi kui kaugel.

Kui tahate tõesti teha sammu roheluse, keskkonnasäästlikkuse ja loodushoiu poole kliimakatastroofi ärahoidmiseks, mõelge – ja tegutsege! –, nagu mõni Eesti bioloog tosinkond aastat tagasi. Kui tahtsid liha (ja seda tahab isegi osa veganeid, sest miks muidu on «leiutatud» veganliha ja taimne biifsteek), ei läinud nad turule, vaid maanteele, kus otsisid mõne värskelt auto alla jäänud korjuse. Sellelt loodusliku valiku ohvrilt lõigatud tükke nad siis sõidki.

Paraku kohtab nüüdsel kliimahüsteerilisel ajastul liiga palju õõnsat loodussäästlikkusega kelkimist. Selleks et te võiks välja selgitada, kas olete ikka tõepoolest roheline, enne kui kuulutate end sõnades maailmapäästjaks, panime Arteri toimetuses kokku väikse küsimustiku, millele vastates saate kiiresti ja kergesti oma tõelise roheluse (või selle puudumise) välja selgitada.

15.11.2019 18.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto