Sisukord
AK
Postimees
16.11.2019
Eesti Jaaganti poliitikaradar. Viienda kategooria orkaan (18) Eesti on tõusnud keskpärase vananemise kantsiks (4) Majandus Rahapesu tume vari langes ka SEB pangale (2) Coop Pank ootab aktsionärideks tormajaid Välismaa Tulvade tõttu suleti Püha Markuse väljak (1) KOHALIK VAADE. Balkani tulevikule pandi veto (2) Arvamus Juhtkiri: ootame uurimise ära (2) Martin Laine: EKRE usaldab ajakirjandust (18) Oma mees ministeeriumis (7) Pani Alaveri vangi Kõik pankuriteks! Anti-Morales Kultuur PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sport PM Helsingis. Öökullid tüürisid Soome 33. katsel tõotatud maale (2) Jaanus Kriiski kolumn: Eesti sport võtab väljakutse vastu! Surfilegend Robby Naish: unistada tuleb suurelt. Et oleks, mida püüda! Kliima Uuring: kliimamuutuste tervisemõjud annavad endast juba praegu märku (5) Puust ja punaseks: kuidas igaüks kliimamuutustele vastu astuda saab (2) Merendus Paadi ajas kummuli ports halba õnne AK USA teadlane: tehisintellekti geenide kallale laskmine paneb inimkonna raskete dilemmade ette (1) Ahto Lobjakas: Berliini müüri varjus (19) Brittide lõputu õudus ei kao veel kuskile (2) EKI keelekool: Hispaanias on hooti hoovihma hoogusid (3) Nädala plaadid. Mida teha pärast orgiat? John Lennoni kadunud nädalavahetus Mesikäpp. Maailm paanikas prints Harry pärast Arter Eesti suurim olümpialootus Epp Mäe: maadluses toimub kahtlaseid asju Trumpi ohtlik ekside armee (2) Õuna kompott kaks tuhat seitseteist (1) Trad.Attack! – ei ühtki pisiasja Nova Scotia 7 avastust Tee kindlaks: kas oled tõesti roheline või lihtsalt jutupaunik? (4) PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sõiduproov: Nissan Juke. Suurem kui eelkäija, aga välimus on sama julge 3D-printer koju. Mis temast kasu on? GALERII. Veri, võrk ja stilistika suurim saladus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: Berliini müüri varjus

5 min lugemist
Ahto Lobjakas. FOTO: Eero Vabamägi/Postimees

Täna, täpselt nädal pärast Berliini müüri langemise aastapäeva, võime tõdeda, et paralleelselt 30 aastat kulgenud projekt Eesti riigi moderniseerimiseks on läbi kukkunud. Mis algas müüride lammutamisega, on täisringis tagasi jõudnud uute vaheseinte ehitamise juurde kõigi kättesattuvate vahenditega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

30 aastat tagasi algatatud ja tagasivaates üha enam Lennart Meri poolt personifitseeritud projekti eesmärk oli sobitada Eesti rahvusriik Euroopasse. Kuna Lääne-Euroopa on juba mõnda aega post-rahvusriiklik, oli ettevõtmisse algusest peale sisse kodeeritud tuntav pinge. Kuid Suitsu-Meri intellektuaalne konsensus, mis 20. sajandi lõpul veel toimis, eeldas vaikimisi, et eestlaseks olemine on täiendatav eurooplaseks saamisega.

15.11.2019 18.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto