Sisukord
Merendus
Tänane leht
16.11.2019
Eesti Jaaganti poliitikaradar. Viienda kategooria orkaan (18) Eesti on tõusnud keskpärase vananemise kantsiks (4) Majandus Rahapesu tume vari langes ka SEB pangale (2) Coop Pank ootab aktsionärideks tormajaid Välismaa Tulvade tõttu suleti Püha Markuse väljak (1) KOHALIK VAADE. Balkani tulevikule pandi veto (2) Arvamus Juhtkiri: ootame uurimise ära (2) Martin Laine: EKRE usaldab ajakirjandust (18) Oma mees ministeeriumis (7) Pani Alaveri vangi Kõik pankuriteks! Anti-Morales Kultuur PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sport PM Helsingis. Öökullid tüürisid Soome 33. katsel tõotatud maale (2) Jaanus Kriiski kolumn: Eesti sport võtab väljakutse vastu! Surfilegend Robby Naish: unistada tuleb suurelt. Et oleks, mida püüda! Kliima Uuring: kliimamuutuste tervisemõjud annavad endast juba praegu märku (5) Puust ja punaseks: kuidas igaüks kliimamuutustele vastu astuda saab (2) Merendus Paadi ajas kummuli ports halba õnne AK USA teadlane: tehisintellekti geenide kallale laskmine paneb inimkonna raskete dilemmade ette (1) Ahto Lobjakas: Berliini müüri varjus (19) Brittide lõputu õudus ei kao veel kuskile (2) EKI keelekool: Hispaanias on hooti hoovihma hoogusid (3) Nädala plaadid. Mida teha pärast orgiat? John Lennoni kadunud nädalavahetus Mesikäpp. Maailm paanikas prints Harry pärast Arter Eesti suurim olümpialootus Epp Mäe: maadluses toimub kahtlaseid asju Trumpi ohtlik ekside armee Õuna kompott kaks tuhat seitseteist (1) Trad.Attack! – ei ühtki pisiasja Nova Scotia 7 avastust Tee kindlaks: kas oled tõesti roheline või lihtsalt jutupaunik? (4) PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sõiduproov: Nissan Juke. Suurem kui eelkäija, aga välimus on sama julge 3D-printer koju. Mis temast kasu on? GALERII. Veri, võrk ja stilistika suurim saladus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Paadi ajas kummuli ports halba õnne

7 min lugemist
Veest pidi omal käel välja saama seitse inimest. FOTO: Pm

Kuu algul juhtunud ja seitse inimest sügiskülma merre kummutanud Viirelaiu paadiõnnetuse juures ei leitud ühtegi rikkumist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

2. novembri õhtupoolikul Kuivastu ja Virtsu vahel Viirelaiu sildumiskoha lähistel juhtunud paadiõnnetus, mille tõttu tuli seitsmel inimesel külmast merest ise randa ujuda, tekitas küsimuse, kas ja kes oleks pidanud õnnetuse ärahoidmiseks midagi teisiti tegema. «See on aga lubamatu, et ta meid nii ohtlikku olukorda seadis. Ümberkaudsed ja sõbrad, kes enne temaga sõitnud olid, ütlesid kui ühest suust, et kapten on liiga hulljulge ega taju vastutust oma külaliste ees,» nentis üks anonüümseks jääda soovinud merehädaline Eesti Päevalehe vahendusel vahetult pärast õnnetust.

Nüüd on selgunud, et midagi kriminaalset merel siiski ei juhtunud. Seda kinnitab veeteede ameti väike- ja siseveelaevade osakonna juhataja Andres Kõnd, kelle sõnul on juhtumi kohta juba piisavalt infot. «Kindlasti mängis õnnetuses rolli mitme ebasoodsa asjaolu kokkulangemine,» märkis Kõnd. Veeteede ameti peadirektor Rene Arikas kinnitas, et ohutusjuurdlust ei tule. «Pigem on võimalik, et algatame väärteomenetluse,» märkis Arikas ja selgitas, et mereõnnetuse ohutusjuurdlus on kohustuslik ohvrite või suurte vara- või keskkonnakahjudega laevaõnnetuste puhul. Kannatanuteta väikelaevaõnnetuse korral on ohutusjuurdluse vajalikkus ameti otsustada.

15.11.2019 18.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto