Sisukord
Kliima
Postimees
16.11.2019
Eesti Jaaganti poliitikaradar. Viienda kategooria orkaan (18) Eesti on tõusnud keskpärase vananemise kantsiks (4) Majandus Rahapesu tume vari langes ka SEB pangale (2) Coop Pank ootab aktsionärideks tormajaid Välismaa Tulvade tõttu suleti Püha Markuse väljak (1) KOHALIK VAADE. Balkani tulevikule pandi veto (2) Arvamus Juhtkiri: ootame uurimise ära (2) Martin Laine: EKRE usaldab ajakirjandust (18) Oma mees ministeeriumis (7) Pani Alaveri vangi Kõik pankuriteks! Anti-Morales Kultuur PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sport PM Helsingis. Öökullid tüürisid Soome 33. katsel tõotatud maale (2) Jaanus Kriiski kolumn: Eesti sport võtab väljakutse vastu! Surfilegend Robby Naish: unistada tuleb suurelt. Et oleks, mida püüda! Kliima Uuring: kliimamuutuste tervisemõjud annavad endast juba praegu märku (5) Puust ja punaseks: kuidas igaüks kliimamuutustele vastu astuda saab (2) Merendus Paadi ajas kummuli ports halba õnne AK USA teadlane: tehisintellekti geenide kallale laskmine paneb inimkonna raskete dilemmade ette (1) Ahto Lobjakas: Berliini müüri varjus (19) Brittide lõputu õudus ei kao veel kuskile (2) EKI keelekool: Hispaanias on hooti hoovihma hoogusid (3) Nädala plaadid. Mida teha pärast orgiat? John Lennoni kadunud nädalavahetus Mesikäpp. Maailm paanikas prints Harry pärast Arter Eesti suurim olümpialootus Epp Mäe: maadluses toimub kahtlaseid asju Trumpi ohtlik ekside armee (2) Õuna kompott kaks tuhat seitseteist (1) Trad.Attack! – ei ühtki pisiasja Nova Scotia 7 avastust Tee kindlaks: kas oled tõesti roheline või lihtsalt jutupaunik? (4) PÖFF: hingeveristajatest seikluse, söögi ja sulinani Sõiduproov: Nissan Juke. Suurem kui eelkäija, aga välimus on sama julge 3D-printer koju. Mis temast kasu on? GALERII. Veri, võrk ja stilistika suurim saladus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puust ja punaseks: kuidas igaüks kliimamuutustele vastu astuda saab

6 min lugemist
Helsingi linnaametnike rattaekskursioon Tallinna jalgrattateedel. Helsingi arvutuste järgi iga kergliiklusteedesse investeeritud euro toob tagasi lausa kaheksa eurot. FOTO: Mihkel Maripuu

Kuigi kliimamuutuste ohjeldamises langeb suurem roll valitsuste kanda, saab igaüks väikeste tegudega maailma päästmisele kaasa aidata.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vältimaks kliimamuutuste katastroofilisi tagajärgi, peab kogu ühiskond muutuma. Kui me midagi kohe ette ei võta, siis võime kindlad olla, et aastaks 2030 on elu planeet Maal tundmatuseni muutunud, hoiatab valitsustevahelise kliimamuutuste paneeli (IPCC) aruanne. Paljudele on see kõik kulunud jutt. Kuid mida saab ikkagi teha tavainimene, et anda oma panus ühe nüüdisaja suurema keskkonnaprobleemi ohjes hoidmiseks?

On selge, et lihtsalt lambipirni vahetamisest või prügi sorteerimisest ei piisa. Selleks et saavutada tõelisi muutusi, peavad pingutama nii lihtsad kodanikud, poliitikud kui ka tootjad ja kaupmehed. Ka Eesti ühiskonnas vaidleme, kuhu suunata ressursid ning mis oleksid kõige mõjuvamad lahendused. Analüüsides erinevaid uuringuid, mida on kogunud rahvusvaheline uurimisorganisatsioon Project Drawdown, joonistuvad välja mõneti juba teada lahendused, aga ka üllatuslikud meetmed kliimasoojenemise pidurdamiseks. Tuli välja, et seadusloome ning investeeringute suunamisega peavad kõige olulisemad sammud tegema siiski just poliitikud ja ettevõtjad. Siiski, lisaks prügi sorteerimisele on väga palju sellist, mis sõltub üksikisikust – asju, mida igaüks ise teha saab. Reastame neist olulisemad.

15.11.2019 18.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto