Sisukord
Majandus
Postimees
18.11.2019
Eesti Kallase ähvardaja jagab varikontolt vaid EKRE sõnumeid (187) Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse (3) Reitingud: Sotsid napsasid Reformierakonnalt hääli (26) Kunagistel surmamõistetutel tekkis lootus vabadusele (6) Majandus Listeeriapaanika on kalamüüki kahandanud Analüüs: kriisis perefirma tegi arvukalt vigu (3) Välismaa Briti võimud varjasid väidetavalt sõjakuritegusid (8) Raha on Donbassi sõjas ainus mõjutusvahend (3) Hiina hävitab uiguuride kalmistuid (9) Arvamus Juhtkiri: Reformierakonna kurnamistaktika (6) Berit Nuka: Euroopa Liit ekspordib oma sisepingeid Balkanile Vadim Štepa: impeeriumi ja föderatsiooni vahel Meie Eesti Peeter Espak: soov dekonstrueerida eestlast (5) Martin Ehala: kirju keeletaustaga klass kui uus reaalsus (1) Liina Normet: kodukeele järgi eraldamine on vale (15) Kultuur Kuidas mäletada Stalinit? (1) Peterburi kirjaniku korteriost Sillamäel viis romaanini Sport Turvaauto rajaletulek röövis võidu? See on Macau! Kalev kaotas uue hingamise leidnud Kubanile Janne Pulk – edukas nii suures kui ka 3x3-korvpallis Holland häbist prii, kriitikast mitte Tallinn Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse (3) Tartu Raadil valmib järgmisel suvel jalgpallistaadion, mille sarnast pole Eestis nähtud Tartu lubab puhurite jõuramist vaigistada eeskujuga (1) Põltsamaa vald läks tasuta kruntide jagamisega teisele ringile Galerii: neljameetrine kaelkirjak kolis Toomemäele Tänavakunstnik maalib avalikult perepilti Totalitarism vajab paraadlikkust ja kõlavaid loosungeid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Analüüs: kriisis perefirma tegi arvukalt vigu

6 min lugemist
  • Kriisid on elu päris osa ja ettevõtted peavad nendeks valmis olema.
  • M.V.Wool oleks pidanud olema proaktiivne ja näitama end võimalikult avatuna.
  • Ettevõte ei suhelnud tarbijatega otse ja neile arusaadavas keeles.
  • Probleemidesse sattunud ettevõttel on kasulik küsida nõu professionaalidelt.
M.V.Wooli omanik ja juht Mati Vetevool. FOTO: Mihkel Maripuu

Vaevalt on palju neid, kes naudiksid negatiivsete sõnumite edastamist. Võib oletada, et isegi masohhistid, kes toimetavad magamistubades omasoodu, eelistavad avalikkuses pigem positiivsete sõnumite edastamist. Sellel on ka väga selge põhjus: kõik see 50 halli varjundi temaatika on mäng, kuid see, mis toimub avalikkuses, on päris elu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Päris elus ei saa aga alati vaid positiivseid sõnumeid edastada, sest juhtuvad kriisid, mis on sellesama päris elu osa. Seda võib nimetada ka äririskiks. Näiteks iga meediaväljaanne peab olema valmis selleks, et ajakirjanik toodab juhusliku tunde ajel totaalset jama, ja toiduainetööstus valmis selleks, et midagi juhtub nende toodetega, mida inimesed söövad.

Ning kriisideks tuleb valmis olla. Tulevikku vaataval ettevõttel on olulist ressurssi nii maja sees kui ka väljas partneritena, kes aitavad võimaliku kriisi juhtudes sellega toime tulla. Olgu selleks kas kommunikatsioonijuht, PR-agentuur või keegi muu selline. Sest fakt on, et ettevõte ei ole riik ja tegelikult inimesed ei vaja ettevõtteid: kui üks kaob, tuleb kolm asemele.

16.11.2019 19.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto