Sisukord
Eesti
Postimees
18.11.2019
Eesti Kallase ähvardaja jagab varikontolt vaid EKRE sõnumeid (187) Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse (3) Reitingud: Sotsid napsasid Reformierakonnalt hääli (26) Kunagistel surmamõistetutel tekkis lootus vabadusele (6) Majandus Listeeriapaanika on kalamüüki kahandanud Analüüs: kriisis perefirma tegi arvukalt vigu (3) Välismaa Briti võimud varjasid väidetavalt sõjakuritegusid (8) Raha on Donbassi sõjas ainus mõjutusvahend (3) Hiina hävitab uiguuride kalmistuid (9) Arvamus Juhtkiri: Reformierakonna kurnamistaktika (6) Berit Nuka: Euroopa Liit ekspordib oma sisepingeid Balkanile Vadim Štepa: impeeriumi ja föderatsiooni vahel Meie Eesti Peeter Espak: soov dekonstrueerida eestlast (5) Martin Ehala: kirju keeletaustaga klass kui uus reaalsus (1) Liina Normet: kodukeele järgi eraldamine on vale (15) Kultuur Kuidas mäletada Stalinit? (1) Peterburi kirjaniku korteriost Sillamäel viis romaanini Sport Turvaauto rajaletulek röövis võidu? See on Macau! Kalev kaotas uue hingamise leidnud Kubanile Janne Pulk – edukas nii suures kui ka 3x3-korvpallis Holland häbist prii, kriitikast mitte Tallinn Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse (3) Tartu Raadil valmib järgmisel suvel jalgpallistaadion, mille sarnast pole Eestis nähtud Tartu lubab puhurite jõuramist vaigistada eeskujuga (1) Põltsamaa vald läks tasuta kruntide jagamisega teisele ringile Galerii: neljameetrine kaelkirjak kolis Toomemäele Tänavakunstnik maalib avalikult perepilti Totalitarism vajab paraadlikkust ja kõlavaid loosungeid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse

3 min lugemist
  • Kõigepealt tehti peatus, marsruut mõeldi välja hiljem.
  • Telliskivi tänaval jääks buss väidetavalt ummikusse.
  • Uus bussiliin kulgeb sealt, kus teisedki liinid.
Tallinna linn ehitas Kotzebue tänavale küll bussipeatuse, aga buss ei hakkagi sealtkaudu sõitma. FOTO: Tairo Lutter

Uus bussiliin ei hakka sõitma seal, kus seda vajatakse, vaid seal, kus on mugavam ja ühissõidukeid juba niigi piisavalt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuu lõpus avatava uue bussiliini marsruudi muutmine tekitas Põhja-Tallinna elanike seas segadust ja pahameelt. 29. novembril koos Reidi teega avatav, Lasnamäed ja Põhja-Tallinna ühendav uus bussiliin nr 66 pidi algselt kulgema mööda Kotzebue ja Telliskivi tänavat. Kotzebue tänaval ehitati isegi bussipeatus valmis, kuid seejärel otsustati, et buss sõidab Sõle tänavale siiski mööda Toompuiesteed, Tehnika tänavat ja Paldiski maanteed ehk mööda selliseid tänavaid, kus liigub juba praegu piisavalt ühissõidukeid. Otsus rõõmustas mõnda Kotzebue tänava elanikku, kuid kurvastas teisi, kes soovivad Põhja-Tallinna tihedamat ühistranspordivõrku.

«See on jälle üks näide selle kohta, et rahvaga tuleks asju arutada, enne kui neid tegema hakatakse. Kardetakse liiklusummikuid, aga kui see bussiliin oleks tööle hakanud, siis oleks võib-olla nii mõnigi tänane autokasutaja hoopis bussiga sõitnud. Kõik sõltub sellest, millise mätta otsast asju vaadata,» ütles riigikogulane ja linnavolinik Jaak Juske.

16.11.2019 19.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto