Sisukord
Eesti
Postimees
18.11.2019
Eesti Kallase ähvardaja jagab varikontolt vaid EKRE sõnumeid (187) Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse (3) Reitingud: Sotsid napsasid Reformierakonnalt hääli (26) Kunagistel surmamõistetutel tekkis lootus vabadusele (6) Majandus Listeeriapaanika on kalamüüki kahandanud Analüüs: kriisis perefirma tegi arvukalt vigu (3) Välismaa Briti võimud varjasid väidetavalt sõjakuritegusid (8) Raha on Donbassi sõjas ainus mõjutusvahend (3) Hiina hävitab uiguuride kalmistuid (9) Arvamus Juhtkiri: Reformierakonna kurnamistaktika (6) Berit Nuka: Euroopa Liit ekspordib oma sisepingeid Balkanile Vadim Štepa: impeeriumi ja föderatsiooni vahel Meie Eesti Peeter Espak: soov dekonstrueerida eestlast (5) Martin Ehala: kirju keeletaustaga klass kui uus reaalsus (1) Liina Normet: kodukeele järgi eraldamine on vale (15) Kultuur Kuidas mäletada Stalinit? (1) Peterburi kirjaniku korteriost Sillamäel viis romaanini Sport Turvaauto rajaletulek röövis võidu? See on Macau! Kalev kaotas uue hingamise leidnud Kubanile Janne Pulk – edukas nii suures kui ka 3x3-korvpallis Holland häbist prii, kriitikast mitte Tallinn Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse (3) Tartu Raadil valmib järgmisel suvel jalgpallistaadion, mille sarnast pole Eestis nähtud Tartu lubab puhurite jõuramist vaigistada eeskujuga (1) Põltsamaa vald läks tasuta kruntide jagamisega teisele ringile Galerii: neljameetrine kaelkirjak kolis Toomemäele Tänavakunstnik maalib avalikult perepilti Totalitarism vajab paraadlikkust ja kõlavaid loosungeid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reitingud: Sotsid napsasid Reformierakonnalt hääli

3 min lugemist
Maaeluminister Mart Järvik pani erakondade toetusnumbrid liikuma. FOTO: Mihkel Maripuu

Üllatuslikult noppisid maaeluminister Mart Järviku skandaalis võidupunkte sotsid. Keskerakonna ja oravate toetus aina langeb.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Novembris on erakondade toetus eelnevate kuudega võrreldes oluliselt muutunud. Valitsuskriisi võbelustest on enim võitnud sotsiaaldemokraadid, kelle toetus oli viimati sama kõrge 2017. aasta oktoobris. Sotside reiting on hüppe teinud nii Tallinna, muukeelsete kui ka nooremate valijate seas, selgub värskest Postimehe ja BNSi tellitud Kantar Emori erakondade populaarsusküsitlusest.

Kui täna toimuksid riigikogu valimised, saaks enim hääli Reformierakond, keda toetaks 27,7 protsenti valijatest. Oravatele järgneb EKRE, keda toetaks 18,5 protsenti valijaist. Kolmandat-neljandat kohta jagavad Keskerakond ja sotsiaaldemokraadid 16,2 protsendise toetusega. Seega on Keskerakonna tasane tõus peatunud.

16.11.2019 19.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto