Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Raha on Donbassi sõjas ainus mõjutusvahend

10 min lugemist
  • Juri Zolkini sõnul elab okupeeritud ala Ukraina riigieelarvest.
  • Stanõtsja Luganska rajooni ülema kinnitusel see aga inimeste meelsust ei muuda.
  • Ukraina poolelt pensione toovad vanurid on ikka Vene teleri võimu all.
  • Sõda tema sõnul Ukrainas enne ei lõppe, kui Kreml laguneb.
Isehakanud Luganski Rahvavabariigi kontrollpunkt Stanõtsja Luganska sillal Severski Donetsi jõel.  FOTO: Jaanus Piirsalu

Kui Ukraina võimud peaksid keelama läbikäimise Donbassi separatistidega, tähendaks see nn Luganski rahvavabariigis sotsiaalset kollapsit, sest Ukraina toetused ja pensionid on sealsetele inimestele eluliselt olulised, väitis intervjuus Postimehele Ukraina kontrolli all oleva Stanõtsja Luganska rajooni ülem Juri Zolkin.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

20 kilomeetrit Donbassi separatistide ühest pealinnast Luganskist põhja pool asuv Stanõtsja Luganska on ainus näide kogu 400 kilomeetri pikkusel rindejoonel ehk ametlikus kõnepruugis kontrolljoonel, kus Ukraina ja separatistide väed on kontroll-läbipääsupunkti ümbruses juba mõnda aega olnud teineteisest ametlikult kahe kilomeetri kaugusele eraldatud.

Kuivõrd õnnestub Stanõtsja kontroll-läbipääsupunktis relvavaikust hoida? Miks on siin üks väheseid täiesti vaikseid paiku kogu rindel?

Kui läbipääsupunkti või asulat tulistati, kui siin majad põlesid, siis pandi läbipääsupunkt lihtsalt kinni ja öeldi, et enne ei avata, kui on nädal aega vaikust. Nii loobusid okupandid juba mitu aastat tagasi Stanõtsjat tulistamast.

​Kui mingid lahingud käisidki, siis väljaspool asulat. Okupandid saavad suurepäraselt aru, et kui kontroll-läbipääsupunkt suletakse, siis tähendab see nende jaoks sotsiaalset kollapsit.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto