Sisukord
Välismaa
Postimees
18.11.2019
Eesti Kallase ähvardaja jagab varikontolt vaid EKRE sõnumeid (187) Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse (3) Reitingud: Sotsid napsasid Reformierakonnalt hääli (26) Kunagistel surmamõistetutel tekkis lootus vabadusele (6) Majandus Listeeriapaanika on kalamüüki kahandanud Analüüs: kriisis perefirma tegi arvukalt vigu (3) Välismaa Briti võimud varjasid väidetavalt sõjakuritegusid (8) Raha on Donbassi sõjas ainus mõjutusvahend (3) Hiina hävitab uiguuride kalmistuid (9) Arvamus Juhtkiri: Reformierakonna kurnamistaktika (6) Berit Nuka: Euroopa Liit ekspordib oma sisepingeid Balkanile Vadim Štepa: impeeriumi ja föderatsiooni vahel Meie Eesti Peeter Espak: soov dekonstrueerida eestlast (5) Martin Ehala: kirju keeletaustaga klass kui uus reaalsus (1) Liina Normet: kodukeele järgi eraldamine on vale (15) Kultuur Kuidas mäletada Stalinit? (1) Peterburi kirjaniku korteriost Sillamäel viis romaanini Sport Turvaauto rajaletulek röövis võidu? See on Macau! Kalev kaotas uue hingamise leidnud Kubanile Janne Pulk – edukas nii suures kui ka 3x3-korvpallis Holland häbist prii, kriitikast mitte Tallinn Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse (3) Tartu Raadil valmib järgmisel suvel jalgpallistaadion, mille sarnast pole Eestis nähtud Tartu lubab puhurite jõuramist vaigistada eeskujuga (1) Põltsamaa vald läks tasuta kruntide jagamisega teisele ringile Galerii: neljameetrine kaelkirjak kolis Toomemäele Tänavakunstnik maalib avalikult perepilti Totalitarism vajab paraadlikkust ja kõlavaid loosungeid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raha on Donbassi sõjas ainus mõjutusvahend

10 min lugemist
  • Juri Zolkini sõnul elab okupeeritud ala Ukraina riigieelarvest.
  • Stanõtsja Luganska rajooni ülema kinnitusel see aga inimeste meelsust ei muuda.
  • Ukraina poolelt pensione toovad vanurid on ikka Vene teleri võimu all.
  • Sõda tema sõnul Ukrainas enne ei lõppe, kui Kreml laguneb.
Isehakanud Luganski Rahvavabariigi kontrollpunkt Stanõtsja Luganska sillal Severski Donetsi jõel.  FOTO: Jaanus Piirsalu

Kui Ukraina võimud peaksid keelama läbikäimise Donbassi separatistidega, tähendaks see nn Luganski rahvavabariigis sotsiaalset kollapsit, sest Ukraina toetused ja pensionid on sealsetele inimestele eluliselt olulised, väitis intervjuus Postimehele Ukraina kontrolli all oleva Stanõtsja Luganska rajooni ülem Juri Zolkin.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

20 kilomeetrit Donbassi separatistide ühest pealinnast Luganskist põhja pool asuv Stanõtsja Luganska on ainus näide kogu 400 kilomeetri pikkusel rindejoonel ehk ametlikus kõnepruugis kontrolljoonel, kus Ukraina ja separatistide väed on kontroll-läbipääsupunkti ümbruses juba mõnda aega olnud teineteisest ametlikult kahe kilomeetri kaugusele eraldatud.

Kuivõrd õnnestub Stanõtsja kontroll-läbipääsupunktis relvavaikust hoida? Miks on siin üks väheseid täiesti vaikseid paiku kogu rindel?

Kui läbipääsupunkti või asulat tulistati, kui siin majad põlesid, siis pandi läbipääsupunkt lihtsalt kinni ja öeldi, et enne ei avata, kui on nädal aega vaikust. Nii loobusid okupandid juba mitu aastat tagasi Stanõtsjat tulistamast.

​Kui mingid lahingud käisidki, siis väljaspool asulat. Okupandid saavad suurepäraselt aru, et kui kontroll-läbipääsupunkt suletakse, siis tähendab see nende jaoks sotsiaalset kollapsit.

16.11.2019 19.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto