Sisukord
Välismaa
Postimees
18.11.2019
Eesti Kallase ähvardaja jagab varikontolt vaid EKRE sõnumeid (187) Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse (3) Reitingud: Sotsid napsasid Reformierakonnalt hääli (26) Kunagistel surmamõistetutel tekkis lootus vabadusele (6) Majandus Listeeriapaanika on kalamüüki kahandanud Analüüs: kriisis perefirma tegi arvukalt vigu (3) Välismaa Briti võimud varjasid väidetavalt sõjakuritegusid (8) Raha on Donbassi sõjas ainus mõjutusvahend (3) Hiina hävitab uiguuride kalmistuid (9) Arvamus Juhtkiri: Reformierakonna kurnamistaktika (6) Berit Nuka: Euroopa Liit ekspordib oma sisepingeid Balkanile Vadim Štepa: impeeriumi ja föderatsiooni vahel Meie Eesti Peeter Espak: soov dekonstrueerida eestlast (5) Martin Ehala: kirju keeletaustaga klass kui uus reaalsus (1) Liina Normet: kodukeele järgi eraldamine on vale (15) Kultuur Kuidas mäletada Stalinit? (1) Peterburi kirjaniku korteriost Sillamäel viis romaanini Sport Turvaauto rajaletulek röövis võidu? See on Macau! Kalev kaotas uue hingamise leidnud Kubanile Janne Pulk – edukas nii suures kui ka 3x3-korvpallis Holland häbist prii, kriitikast mitte Tallinn Kalamaja sai bussiliini asemel kasutu peatuse (3) Tartu Raadil valmib järgmisel suvel jalgpallistaadion, mille sarnast pole Eestis nähtud Tartu lubab puhurite jõuramist vaigistada eeskujuga (1) Põltsamaa vald läks tasuta kruntide jagamisega teisele ringile Galerii: neljameetrine kaelkirjak kolis Toomemäele Tänavakunstnik maalib avalikult perepilti Totalitarism vajab paraadlikkust ja kõlavaid loosungeid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Briti võimud varjasid väidetavalt sõjakuritegusid

3 min lugemist
  • Iraagis ja Afganistanis toimepandud rikkumised on jäänud lõpuni menetlemata.
  • Briti valitsus sulges väidetavalt sõjakuritegude uurimised otsitud põhjusel.
  • Sõjaväedetektiivide sõnul aga polnudki kavas kedagi kohtu alla anda.
  • Kaitse- ja välisministeerium kinnitavad, et sõjakuritegusid pole peidetud.
Briti sõdurid valvamas Umm Qasri sadamat Basras Iraagis 2007. aasta kevadel. FOTO: KHALID MOHAMMED/AP/Scanpix

Lekkinud dokumendid viitavad sellele, et Ühendkuningriigi valitsus ja armee on püüdnud varjata Briti sõdurite Afganistanis ja Iraagis toime pandud sõjakuritegusid, sealhulgas laste tapmist ja tsiviilisikute piinamist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Muuhulgas on väidetavalt tõendeid, et Briti armee eriüksuse Special Air Service (SAS) sõdurid on toime pannud mõrvu, nende valve all on kinnipeetavad surnud ning jalaväepataljoni Black Watch liikmed on peksnud, piinanud ja alandaval viisil seksuaalselt ära kasutanud vahi all olnud inimesi.

Lisaks on sõjaväedetektiivid jõudnud jälile infole, et dokumente on võltsitud sellises ulatuses, et see võiks kaasa tuua kõrgete ohvitseride kohtu alla andmise. Ühele SASi kõige kõrgemale juhile olevat soovitatud esitada süüdistus õigusemõistmise takistamise eest.

Sellisele järeldusele on jõudnud vähemalt BBC saate «Panorama» meeskond ja ajalehe The Sunday Times ajakirjanikud, kes on asja uurinud juba terve aasta.

16.11.2019 19.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto