Sisukord
Arvamus
Postimees
05.06.2020
Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi (2) Eesti Eesti lühiuudised 136 aastat Eesti lipu sünnist Uus suund kopsuvähi ravis Eesti haridusnipid pandi müüki (1) Austria võimud esitasid Andreas Veerpalule kriminaalsüüdistuse Kirjanik tšättis end Armastusesaalist kohtusaali (2) Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Majandus Eesti üks rikkaim ettevõtja: kõige tähtsam on hoida inimesed kodumaal (16) Majanduse lühiuudised Eesti riigivõlakirju saatis suur menu Välismaa Surve Trumpile suureneb mõlemalt poolt (12) Välismaa lühiuudised McCanni kadumisloo peamine kahtlusalune on sakslasest pedofiil Poola välisminister: piiride sulgemine oli vajalik (1) Arvamus Juhtkiri: eeskujulik Eesti võiks tegutseda palju suuremalt (6) Mart Raudsaar: kaheksa põlvkonna jagu kasvamist (9) VÄITLUS ⟩ Kas Eesti vajab kodanikupalka? (33) Andres Herkel: mille nimel protestime? (3) Enn Säde: «Ei mingit kiirrongi-monstrumit!» (3) Kultuur Julia Aug: Venemaa kasutab epideemiat isikuvabaduste hävitamiseks Sport Noorte rallisõitjate tulevik on hägune Spordi lühiuudised Uibo stardib omapärasel võistlusel Tallinn Tondilossid meelitavad lapsi ja kodutuid (2) Tartu Tartumaa maasikakasvatajate tööjõumure pole lahendust leidnud (25) Rannar Raba: ajuvabaduse puiestee (9) Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks? Vanemuise tänava remontija kõiki vigu ei tunnista Tartu lühiuudised Koroona suhtes testitud geenidoonorid on oodatud Eesti geenivaramu uude uuringusse Loodusesõbrad kogunevad maratonile Vallo Nuust juhib Pallast ja mootorratast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maria Erss: parem oleks, kui riigieksamite edetabeleid ei avaldataks

3 min lugemist
Riigieksam.  FOTO: Arved Breidaks/Lõuna-Eesti Postimees

Eelmisel nädalal jõudsid avalikkuse ette järjekordsed riigieksamite edetabelid, mis on kirgi kütnud juba 1990. aastate lõpust. Kuigi edetabeleid kirutakse ning õpetajate ja haridusteadlaste hulgas valitseb üldiselt arvamus, et need ei näita tegelikult kooli taset ega lase koolidel rahulikult oma tööd teha, püsib avalikkuse huvi nende vastu ometi suur, kirjutab Tallinna Ülikooli haridusteaduste teadur Maria Erss. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mida siis sellest infost tegelikult järeldada võib, kui need koolide taset ei näita?

Ühtlaselt esikümnes püsivate koolide puhul tasub põhjust otsida eelkõige valitud õpilastest, kes tulevad kooli juba paremate eeldustega ja toetavamatest perekondadest. Ehk siis tegelikult vastab nende koolide sooritus õpilaste lähtetasemest tulenevatele ootustele. Kõikumisi võib pigem näha alates teisest kümnest. Kõik koolid, kes oma õpilasi ei vali, teavad, et aastad pole vennad. Õpilaste kooslus on igal aastal erinev ja sellest sõltuvad ka eksamitulemused.

Kas siis õpetajatest ja koolist midagi ei sõltugi?

04.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto