Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.11.2019
Eesti Postimehe küsitlus: Hiina raha jagab arvamused kaheks (4) Koalitsioon haaras Helme liistule võtmisel ohjad (19) Laste leinalaagris on rõõm olulisel kohal Majandus Soome astus Rail Balticu rongilt maha (13) Pangad nuputavad uut pensionitoodet (3) Välismaa Kalmõkid ei taha Donetski separatisti meeriks Ungari volinikukandidaat sai rohelise tule Suhtekorraldajad peavad prints Andrew’ teleintervjuud hävinguks (1) Video: Postimehe ajakirjanikud jäid Hongkongis kummikuulirahe alla Prantsuse politseinikud võitlevad inimväärse elu eest (3) Arvamus Juhtkiri: Hiina hulktahukas (4) Martin Ehala: vatiga polsterdatud ühiskond (4) Joosep Värk: avalikku huvi ei saa jätta juristide otsustada (6) Tiit Terik: vabadus küsida piiratud makse (2) Mare Ainsaar: kes ostaks ilma mootorita rahvaloenduse? (1) Meie Eesti Meelis Mesi: 22 lõhkekeha tunnis Erkki Koort: 100 000 pommi, mis ei tapnud (5) Kultuur PÖFFi lühifilmid: tants ja aluspükste poeesia Kuidas natside üle nats nalja teha (2) Hinge kile karje külmal kaljul Sport PM Hollandis. Suure ja väikese kantsi põrkumine igal tasandil (2) Nikolai Novosjolov ei naase rivvi ka Berni MK-etapil Tervis Südameoperatsiooni vajava Dilara ema: ta on nagu liikuv pomm (7) Tartu Supilinlased nõudsid mülkaks muutunud tänava remonti juba enne suurt ehitustööd Eili Arula: kas nüüd peamegi absurdiuudistega harjuma? (5) Sulev Valner: kui lennukid siin ei käi, siis käigu rongid tihedamalt (4) Monica Ranna ähvardaja seadis Jaan Tootsi piirkonnajuhi kandidaadiks (3) Raamat tuleb esitlusele 19, 19, 19 ja 19 Kodukotuse liikmed hoiavad uues kohas sõbralikku joont Aasta parim naine juhib suuri metallitehaseid Tartus ja Narvas (1) Milleks meile «W» PÖFFi film: Kaks eksinut toovad silma pisarad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Joosep Värk: avalikku huvi ei saa jätta juristide otsustada

5 min lugemist
Joosep Värk.  FOTO: Tairo Lutter/Postimees

Üle-eelmisel nädalal jõustus kohtuotsus, millega mõisteti minult ettevõtja Margo Tomingase kasuks välja 500 eurot. Roll, kuhu ma sattusin, pole selline, mida ükski ajakirjanik endale sooviks. Ei pea silmas kukru kergitamist 500 euro võrra, vaid seda, et olen oma tööd teinud sedavõrd lohakalt. Piinlik on, kirjutab ajakirjanik ja Amsterdami Ülikooli magistrant Joosep Värk.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ent minu suhtes jõustunud kohtuotsuses, nagu ka viimaste nädalate kohtuprotsesse puudutavates uudistes on midagi, millega tahaksin vaielda. Vaidlus puudutab avaliku elu tegelasi ning avaliku huvi defineerimist juristide poolt.

Minu suhtes tehtud kohtuotsuses sedastati, et Margo Tomingas ei ole avaliku elu tegelane, kelle igasuguseid eraelu aspekte peaks kajastama. Lisati, et ka ATKO juhtimine ei teinud temast avaliku elu tegelast, sest tegemist on erafirmaga ja Tomingas ei valda olulist majanduslikku võimu.

18.11.2019 20.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto