Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
19.11.2019
Eesti Postimehe küsitlus: Hiina raha jagab arvamused kaheks (4) Koalitsioon haaras Helme liistule võtmisel ohjad (19) Laste leinalaagris on rõõm olulisel kohal Majandus Soome astus Rail Balticu rongilt maha (13) Pangad nuputavad uut pensionitoodet (3) Välismaa Kalmõkid ei taha Donetski separatisti meeriks Ungari volinikukandidaat sai rohelise tule Suhtekorraldajad peavad prints Andrew’ teleintervjuud hävinguks (1) Video: Postimehe ajakirjanikud jäid Hongkongis kummikuulirahe alla Prantsuse politseinikud võitlevad inimväärse elu eest (3) Arvamus Juhtkiri: Hiina hulktahukas (4) Martin Ehala: vatiga polsterdatud ühiskond (4) Joosep Värk: avalikku huvi ei saa jätta juristide otsustada (6) Tiit Terik: vabadus küsida piiratud makse (2) Mare Ainsaar: kes ostaks ilma mootorita rahvaloenduse? (1) Kultuur PÖFFi lühifilmid: tants ja aluspükste poeesia Kuidas natside üle nats nalja teha (2) Hinge kile karje külmal kaljul Sport PM Hollandis. Suure ja väikese kantsi põrkumine igal tasandil (2) Nikolai Novosjolov ei naase rivvi ka Berni MK-etapil Tervis Südameoperatsiooni vajava Dilara ema: ta on nagu liikuv pomm (7) Tartu Supilinlased nõudsid mülkaks muutunud tänava remonti juba enne suurt ehitustööd Eili Arula: kas nüüd peamegi absurdiuudistega harjuma? (5) Sulev Valner: kui lennukid siin ei käi, siis käigu rongid tihedamalt (4) Monica Ranna ähvardaja seadis Jaan Tootsi piirkonnajuhi kandidaadiks (3) Raamat tuleb esitlusele 19, 19, 19 ja 19 Kodukotuse liikmed hoiavad uues kohas sõbralikku joont Aasta parim naine juhib suuri metallitehaseid Tartus ja Narvas (1) Milleks meile «W» PÖFFi film: Kaks eksinut toovad silma pisarad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Monica Ranna ähvardaja seadis Jaan Tootsi piirkonnajuhi kandidaadiks

1 min lugemist
Monica Rand tegi avadluse poltiseile järgmisel päeval pärast väidetavalt ähvardust sisaldanud telefonikõnet. FOTO: Margus Ansu

Ilmnenud on uusi detaile Tartu abilinnapea Monica Ranna ähvardamise loos. Tuleb välja, et abilinnapeale ähvarduskõne teinud üle 80-aastane naiskeskerakondlane mängis tähtsat rolli Jaan Tootsi Tartu piirkonna esimeheks valimise koosolekul 26. septembril: just tema oli see, kes seadis Tootsi kandidatuuri üles – vastaskandidaadiks Aadu Musta esitatud Monica Rannale.

Pikaaegne keskerakondlane selgitas, et erakond vajas Tartus tema meelest muutust. Selgitustest kriminaaluurimise kaasa toonud telefonivestluse kohta Monica Rannaga ta aga ta keeldus põhjendusega, et uurimine on pooleli ja tal on soovitatud kommentaare mitte jagada. Eile käis ta enese sõnul politseis tunnistust andmas.

Uurimine on olnud tähelepanuväärselt aeglane olukorras, kus abilinnapea Rand tegi politseisse avalduse juba järgmisel päeval pärast väidetavalt ähvardust sisaldanud kõne saamist, teada oli helistaja nimi ja telefoninumber. Prokuratuuri selgitusel ei olnud aga kiirustamiseks põhjust, olukorda hinnates leiti, et kiirete menetlustoimingute tegemine või jõuline sekkumine ei ole selles kriminaalasjas vajalik.

Abilinnapea Rand ütles eile, et ta pöördus politseisse, sest ähvardus ei käinud mitte tema enda, vaid lähedase pereliikme kohta. «Sõnumis sees olid sõnad surm ja kirst ja see, et pead taganema,» rääkis ta. «Kasvõi seepärast, et tegemist oli ähvardusega, ei saa seda jätta tähelepanuta. Iga inimene, kes järgmisena tahab öelda selliseid väljendeid, peaks hoolega mõtlema oma sõnade ja tegude peale. Rääkisin sel teemal ka veebikonstaabliga, tema sõnum oli, et kindlasti peaksin tegema politseile avalduse.» 

Seotud lood
18.11.2019 20.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto