Sisukord
Meie Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Meelis Mesi: 22 lõhkekeha tunnis

5 min lugemist
  • Kaks maailmasõda jätsid demineerijatele Eestis üüratu tööpõllu.
  • Ehitusbuum annab demineerijatele tööd juurde.
  • Linnadest leitud vanad lõhkekehad on ohtlikuimad, kuna ei kannata transporti.
Tankitõrjemiini sulatamine külmunud pinnasest Lasnamäel Keevise tänaval 2017. aastal. FOTO: Päästeameti Deminineerimiskeskus

Päästeameti demineerimiskeskus on Eestis demineerimistöid teinud alates 1992. aastast. Demineerijate põhiülesannete hulka kuuluvad pommi- ja plahvatusohu kõrvaldamine, veealused demineerimistööd Eesti siseveekogudes ning keemia- ja kiirgusohu kõrvaldamine. Need on kriitiliselt olulised, kuid siiski väiksem osa demineerijate tööst, sest kõige suurema osa, lausa kolmveerandi kõigi pommigruppide (neid on kokku neli – toim) tegevusest moodustab lahingumoona ohutuks tegemine. Enamasti on tegu Esimesest ja Teisest maailmasõjast jäänud lõhkekehadega.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eesti maapõues leidub hinnanguliselt veel sadu tuhandeid lõhkekehi, mis on jäänud siia maailmasõdadest. Igal aastal teevad päästeameti demineerijad kahjutuks ligi 4000 lõhkekeha ja see arv ei näita vähenemise märke. Muutmaks Eestit ohutumaks, on päästeameti demineerimiskeskus teinud viimasel viiel aastal plaanilisi demineerimistöid piirkondades, mille kohta on teada, et sinna on jäänud palju vana lahingumoona. Näiteks tänavu Saaremaal tehtud demineerimistöödel toodi viie päevaga välja ja tehti kahjutuks üle 900 lõhkekeha ehk kaheksatunnise tööpäeva jooksul umbes 22 lõhkekeha tunnis. Plaanilisi demineerimistöid, mida teeme heas koostöös teiste ametkondadega, jätkame kindlasti ka edaspidi.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto