L, 10.12.2022

Supilinlased nõudsid mülkaks muutunud tänava remonti juba enne suurt ehitustööd

Eili Arula
, ajakirjanik
Supilinlased nõudsid mülkaks muutunud tänava remonti juba enne suurt ehitustööd
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kõige kehvemas seisus on Oa tänava viimane ots, kust kuiva jalaga läbi pääseda on üsna keeruline.
Kõige kehvemas seisus on Oa tänava viimane ots, kust kuiva jalaga läbi pääseda on üsna keeruline. Foto: Sille Annuk

Supilinna Oa tänav on uute kortermajade ehituse pärast mülkaks muutunud. Supilinlased aimasid halba juba kevadel ning juhtisid sellele siis ka Tartu linnavalitsuse tähelepanu. Ammendavat vastust elanikud ei saanud ning ka mingeid tegusid ei järgnenud.

Ettevõtjast supilinlane Ago Nigul saatis selle linnaosa elanike nimel aprillis Tartu linnapeale Urmas Klaasile kirja, kus selgitas, et enne kortermajade ehitamist Oa tänavale peaks selle tänava korda tegema. «Kui uued korterelamud võetakse kasutusele ja bussiliin avatakse enne [tänava] väljaehitamist, on meie hinnangul tegemist nii liiklejate, eriti kergliiklejate, kui ka tänavaäärsete elanike tervise ja vara teadliku ning pahatahtliku ohtuseadmisega,» seisis kirjas.

Mõni päev tagasi sõnas Nigul, et on hiljem näost näkku vestelnud nii Klaasi kui ka vastava valdkonna abilinnapea Raimond Tammega, kuid vastuseid ta seni saanud pole.

Koormus kasvab

Nigul ütles, et on lausa kuritegelik väljastada ehitusload olukorras, kus uuselamute juurde pole rajatud korralikke tänavaid. «Uute kortermajade valmimisel tuleb sinna ka autosid juurde. Supilinna tänavate koormus kasvab, aga teed on ikka sama kehvas seisus,» lisas ta.

Raimond Tamm teatas, et linnavalitsus saatis Nigulile ametliku vastuse mais. Ta selgitas, et tänavaid ei ole otstarbekas rekonstrueerida enne hoonete ehitustööde lõpetamist. «Hoonete arendamine eeldab ka tehnovõrkude ehitust. Tänav on mõistlik rekonstrueerida pärast tehnovõrkude ehitustööde tegemist ja suuremate arendusobjektide valmimist,» lisas ta.

On lausa kuritegelik väljastada ehitusload olukorras, kus uuselamute juurde pole rajatud korralikke tänavaid, ütles supilinlasest ettevõtja Ago Nigul.

Abilinnapea on kursis Oa tänava kehva seisuga ning ehitaja omanikujärelevalvet ka sellest teavitatud. «Ehitusega on veetud tänavale pori ja masinatega on lõhutud teekate. Arendaja kohustus on korraldada tänava puhastamine, korrastamine ja vajaduse korral taastamine,» täpsustas abilinnapea.

Ebavõrdne kohtlemine

Koos venna ja isaga Tarmeko ettevõtteid juhtivale Ago Nigulile teeb tuska, et ettevõtjaid ei kohelda Tartus võrdselt. «Kui Tarmeko ehitas Sõbra tänava lõppu Jõe keskust, siis pidime ise rajama ka juurdepääsuteed ning ehitasime ka Siili tänavat,» ütles Nigul ja küsis: «Aga miks samad kohustused ei laiene Supilinnas kortermajade arendajatele?»

Tamm kinnitas, et erandeid Supilinna kortermajade arendajatele ei tehtud. Ta täpsustas, et arendajat kohustatakse tänavat välja ehitama peamiselt nendel juhtudel, kus olemasoleva väljaehitatud tänava ja planeeritud hoonestuse vahel pole vajalikku juurdepääsutänavat.

Abilinnapea rõhutas, et Oa tänava remont on linna üks prioriteete ning teetööd Kroonuaia ja Marja tänava vahelisel lõigul algavad 2021. aastal. Oa tänava praegu kõige trööstitum lõik asub aga tänava lõpus, kuhu kahe aasta pärast kavandatav taastusremont ei ulatu.

Tamm lisas, et pärast ehituse lõppu peab ikkagi ehitaja tee taas korda tegema. Linn proovib korrashoiutöödega hoida selle seisukorda võimalikult hea.

Märksõnad
Tagasi üles