Sisukord
Kultuur
Tänane leht
19.11.2019
Eesti Postimehe küsitlus: Hiina raha jagab arvamused kaheks (4) Koalitsioon haaras Helme liistule võtmisel ohjad (19) Laste leinalaagris on rõõm olulisel kohal Majandus Soome astus Rail Balticu rongilt maha (13) Pangad nuputavad uut pensionitoodet (3) Välismaa Kalmõkid ei taha Donetski separatisti meeriks Ungari volinikukandidaat sai rohelise tule Suhtekorraldajad peavad prints Andrew’ teleintervjuud hävinguks (1) Video: Postimehe ajakirjanikud jäid Hongkongis kummikuulirahe alla Prantsuse politseinikud võitlevad inimväärse elu eest (3) Arvamus Juhtkiri: Hiina hulktahukas (4) Martin Ehala: vatiga polsterdatud ühiskond (4) Joosep Värk: avalikku huvi ei saa jätta juristide otsustada (6) Tiit Terik: vabadus küsida piiratud makse (2) Mare Ainsaar: kes ostaks ilma mootorita rahvaloenduse? (1) Meie Eesti Meelis Mesi: 22 lõhkekeha tunnis Erkki Koort: 100 000 pommi, mis ei tapnud (5) Kultuur PÖFFi lühifilmid: tants ja aluspükste poeesia Kuidas natside üle nats nalja teha (2) Hinge kile karje külmal kaljul Sport PM Hollandis. Suure ja väikese kantsi põrkumine igal tasandil (2) Nikolai Novosjolov ei naase rivvi ka Berni MK-etapil Tervis Südameoperatsiooni vajava Dilara ema: ta on nagu liikuv pomm (7) Tartu Supilinlased nõudsid mülkaks muutunud tänava remonti juba enne suurt ehitustööd Eili Arula: kas nüüd peamegi absurdiuudistega harjuma? (5) Sulev Valner: kui lennukid siin ei käi, siis käigu rongid tihedamalt (4) Monica Ranna ähvardaja seadis Jaan Tootsi piirkonnajuhi kandidaadiks (3) Raamat tuleb esitlusele 19, 19, 19 ja 19 Kodukotuse liikmed hoiavad uues kohas sõbralikku joont Aasta parim naine juhib suuri metallitehaseid Tartus ja Narvas (1) Milleks meile «W» PÖFFi film: Kaks eksinut toovad silma pisarad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas natside üle nats nalja teha

2 min lugemist
Hetk filmist «Jänespüks Jojo». Taika Waititi Hitlerina, Sam Rockwell (seisab taustal) ja Roman Griffin Davis. FOTO: Filmikaader

Lapsepõlv on alati helge, ükskõik milline ilge režiim parasjagu võimul on. Olgu selleks Stalin, Hitler või see vana känd Brežnev, ikka meenutavad inimesed oma põrsapõlve heldimusega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kümneaastase Joseph (Jojo) Betzleri (südantsulatav rollisooritus Roman Friffin Daviselt) elus on II maailmasõja lõpuaastal kätte jõudmas suurpäev: lõpuks ometi pääseb ta Hitlerjugendi suvelaagrisse. Tema blond sasipea on täis topitud kõige vahvamat natsipropagandat. Eriti lõbusad on Jojo veendumused ebainimlike juutide kohta, kellel on sarved, kes kooruvad munadest ja magavad pea alaspidi rippudes korralike inimeste pööningutel. Kuni selgub, et üks niisugune – teismeline tütarlaps Elsa (Thomasin McKenzie) – elab tema enda seina taga.

Aga selleni on veel aega. Õhinas Jojo läheb Hitlerjugendi laagrisse, mis siis, et tal veel saapapaelte sidumine väga hästi välja ei tule. Üldse on ta natuke tõrjutud laps ja nagu mõnedelgi selles vanuses, on tal oma nähtamatu sõber, aga see pole mingi propelleriga paksuke, vaid keegi hoopis ägedam tegelane: Adolf Hitler isiklikult režissöör Taika Waititi kehastuses. Hitler lohutab Jojod alati, kui miski untsu läheb, näiteks ei saa ta laagris hakkama jänese tapmisega. Aga on ka helgeid hetki. «Saksa tsivilisatsioon on kõige kõrgem maailma ajaloos!» hüüab Fräulein Rahk (Rebel Wilson). «Ja nüüd, lapsed, läheme raamatuid põletama!» Ja kellele siis ei meeldiks raamatuid põletada.

18.11.2019 20.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto