Sisukord
Film
Postimees
19.11.2019
Eesti Postimehe küsitlus: Hiina raha jagab arvamused kaheks (4) Koalitsioon haaras Helme liistule võtmisel ohjad (19) Laste leinalaagris on rõõm olulisel kohal Majandus Soome astus Rail Balticu rongilt maha (13) Pangad nuputavad uut pensionitoodet (3) Välismaa Kalmõkid ei taha Donetski separatisti meeriks Ungari volinikukandidaat sai rohelise tule Suhtekorraldajad peavad prints Andrew’ teleintervjuud hävinguks (1) Video: Postimehe ajakirjanikud jäid Hongkongis kummikuulirahe alla Prantsuse politseinikud võitlevad inimväärse elu eest (3) Arvamus Juhtkiri: Hiina hulktahukas (4) Martin Ehala: vatiga polsterdatud ühiskond (4) Joosep Värk: avalikku huvi ei saa jätta juristide otsustada (6) Tiit Terik: vabadus küsida piiratud makse (2) Mare Ainsaar: kes ostaks ilma mootorita rahvaloenduse? (1) Meie Eesti Meelis Mesi: 22 lõhkekeha tunnis Erkki Koort: 100 000 pommi, mis ei tapnud (5) Kultuur PÖFFi lühifilmid: tants ja aluspükste poeesia Kuidas natside üle nats nalja teha (2) Hinge kile karje külmal kaljul Sport PM Hollandis. Suure ja väikese kantsi põrkumine igal tasandil (2) Nikolai Novosjolov ei naase rivvi ka Berni MK-etapil Tervis Südameoperatsiooni vajava Dilara ema: ta on nagu liikuv pomm (7) Tartu Supilinlased nõudsid mülkaks muutunud tänava remonti juba enne suurt ehitustööd Eili Arula: kas nüüd peamegi absurdiuudistega harjuma? (6) Sulev Valner: kui lennukid siin ei käi, siis käigu rongid tihedamalt (4) Monica Ranna ähvardaja seadis Jaan Tootsi piirkonnajuhi kandidaadiks (3) Raamat tuleb esitlusele 19, 19, 19 ja 19 Kodukotuse liikmed hoiavad uues kohas sõbralikku joont Aasta parim naine juhib suuri metallitehaseid Tartus ja Narvas (1) Milleks meile «W» PÖFFi film: Kaks eksinut toovad silma pisarad Meelelahutus Koomiks Sudoku

PÖFFi lühifilmid: tants ja aluspükste poeesia

2 min lugemist
Hetk PÖFFi lühifilmiprogrammist «Animeeritud tegelikkus». FOTO: Filmikaader

Trussikutehase töötajad ja skulptuuri armunud kajakas, pealesunnitud pagulus ja armastuse järele rändajad, perekonnaelu, poliitika ja kunst – animeeritud dokumentaalfilmide linastus «Animeeritud tegelikkus» pakub lugusid sellest, mis meid ümbritseb. Maailma mitmekesisust peegeldab ka valitud tehnikate mitmekesisus – igaüks neist kaheksast filmist on teostatud eri laadis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

PÖFFi lühifilmi­programmid

«Animeeritud tegelikkus»

Coca-Cola Plaza, 22. novembril kell 17.15

Kestus 1 tund 31 minutit

«Avastades tantsufilmi»

Kino Artis, 24. novembril kell 15.15

Tõeliseks silmarõõmuks on siin briti animaatori Samantha Moore’i viimane teos «Alukad» («Bloomers», 2019), mis jutustab Ühendkuningriigis tegutsevast aluspesutehasest. Moore on animaator ja dokumentalist, kelle jaoks pole ükski teema liiga suur või liiga väike. Ta on vändanud filme suhkruherne kasvatamisest, fantoomjäsemete sündroomist, arheoloogilistest leidudest, mikrobioloogiast, audiovisuaalsest sünesteesiast, kaksikutest ja... nüüd siis trussikutest.

18.11.2019 20.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto