Sisukord
Tänane leht
Postimees
19.11.2019
Eesti Postimehe küsitlus: Hiina raha jagab arvamused kaheks (4) Koalitsioon haaras Helme liistule võtmisel ohjad (19) Laste leinalaagris on rõõm olulisel kohal Majandus Soome astus Rail Balticu rongilt maha (13) Pangad nuputavad uut pensionitoodet (3) Välismaa Kalmõkid ei taha Donetski separatisti meeriks Ungari volinikukandidaat sai rohelise tule Suhtekorraldajad peavad prints Andrew’ teleintervjuud hävinguks (1) Video: Postimehe ajakirjanikud jäid Hongkongis kummikuulirahe alla Prantsuse politseinikud võitlevad inimväärse elu eest (3) Arvamus Juhtkiri: Hiina hulktahukas (4) Martin Ehala: vatiga polsterdatud ühiskond (4) Joosep Värk: avalikku huvi ei saa jätta juristide otsustada (6) Tiit Terik: vabadus küsida piiratud makse (2) Mare Ainsaar: kes ostaks ilma mootorita rahvaloenduse? (1) Meie Eesti Meelis Mesi: 22 lõhkekeha tunnis Erkki Koort: 100 000 pommi, mis ei tapnud (5) Kultuur PÖFFi lühifilmid: tants ja aluspükste poeesia Kuidas natside üle nats nalja teha (2) Hinge kile karje külmal kaljul Sport PM Hollandis. Suure ja väikese kantsi põrkumine igal tasandil (2) Nikolai Novosjolov ei naase rivvi ka Berni MK-etapil Tervis Südameoperatsiooni vajava Dilara ema: ta on nagu liikuv pomm (7) Tartu Supilinlased nõudsid mülkaks muutunud tänava remonti juba enne suurt ehitustööd Eili Arula: kas nüüd peamegi absurdiuudistega harjuma? (6) Sulev Valner: kui lennukid siin ei käi, siis käigu rongid tihedamalt (4) Monica Ranna ähvardaja seadis Jaan Tootsi piirkonnajuhi kandidaadiks (3) Raamat tuleb esitlusele 19, 19, 19 ja 19 Kodukotuse liikmed hoiavad uues kohas sõbralikku joont Aasta parim naine juhib suuri metallitehaseid Tartus ja Narvas (1) Milleks meile «W» PÖFFi film: Kaks eksinut toovad silma pisarad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Südameoperatsiooni vajava Dilara ema: ta on nagu liikuv pomm

4 min lugemist
  • Südame rütmihäire viis Dilara 11-kuuselt EMOsse.
  • Tahhükardiat ohjeldavad kanged ravimid võivad kahjustada maksa ja neere.
  • Tüdruku haigust võiks leevendada 11 000 eurot maksev operatsioon Rootsis.
Dilara on rõõmsameelne tüdruk, kelle haigust leevendaks keerukas veresoonte kaudu tehtav südameoperatsioon. FOTO: Irina Mägi

Kolmeaastane Dilara on sündinud väikelaste seas harva esineva raske häirega, mis võib panna ta südame tundideks pekslema kiirusega rohkem kui 260 lööki minutis. Eluohtliku olukorra päästik on näiteks viirushaigus. Väljapääs oleks keeruline ja kallis südameoperatsioon Rootsis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Sedasi elada ei ole lihtne. Ta on nagu liikuv pomm – ma ei tea mitte iialgi, millal aktiveerub selline rütmihäire, mis ei katke ise ja vajab ikkagi intensiivravi abi, et seda süstiga katkestada,» ütleb Dilara ema Gerli. Praegu on tüdruk ka veel väike ja napi jutuga, nii et ise halba enesetunnet kaebama ei tule.

Dilara südamehaigusest polnud kellelgi aimu ligi aasta. Ema häiris, et laps nõrgus hooti higist. «Dilara magas teki all, tuba oli suhteliselt jahe, aga siis äkki paugust oli ta ligemärg, nii et juuksed peas tilkusid,» meenutab Gerli. Iga kuu perearsti juures kontrollis käies juhtis ta sellele tähelepanu, aga tohtri sõnul on normaalne, et mõned lapsed higistavad rohkem.

Aita Dilara südameoperatsioonile

Dilara 11 000 eurot maksvat südameoperatsiooni Rootsis saad toetada, annetades.

Swedbank EE672200221046387155

SEB EE101010220101993019

LHV EE167700771002598797

Saaja: Naerata Ometi MTÜ

Selgitus: Dilara toetuseks (et saada annetuselt tagasi tulumaks, lisa juurde isikukood või registrikood)

18.11.2019 20.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto