Sisukord
Majandus
Postimees
19.11.2019
Eesti Postimehe küsitlus: Hiina raha jagab arvamused kaheks (4) Koalitsioon haaras Helme liistule võtmisel ohjad (19) Laste leinalaagris on rõõm olulisel kohal Majandus Soome astus Rail Balticu rongilt maha (13) Pangad nuputavad uut pensionitoodet (3) Välismaa Kalmõkid ei taha Donetski separatisti meeriks Ungari volinikukandidaat sai rohelise tule Suhtekorraldajad peavad prints Andrew’ teleintervjuud hävinguks (1) Video: Postimehe ajakirjanikud jäid Hongkongis kummikuulirahe alla Prantsuse politseinikud võitlevad inimväärse elu eest (3) Arvamus Juhtkiri: Hiina hulktahukas (4) Martin Ehala: vatiga polsterdatud ühiskond (4) Joosep Värk: avalikku huvi ei saa jätta juristide otsustada (6) Tiit Terik: vabadus küsida piiratud makse (2) Mare Ainsaar: kes ostaks ilma mootorita rahvaloenduse? (1) Meie Eesti Meelis Mesi: 22 lõhkekeha tunnis Erkki Koort: 100 000 pommi, mis ei tapnud (5) Kultuur PÖFFi lühifilmid: tants ja aluspükste poeesia Kuidas natside üle nats nalja teha (2) Hinge kile karje külmal kaljul Sport PM Hollandis. Suure ja väikese kantsi põrkumine igal tasandil (2) Nikolai Novosjolov ei naase rivvi ka Berni MK-etapil Tervis Südameoperatsiooni vajava Dilara ema: ta on nagu liikuv pomm (7) Tartu Supilinlased nõudsid mülkaks muutunud tänava remonti juba enne suurt ehitustööd Eili Arula: kas nüüd peamegi absurdiuudistega harjuma? (6) Sulev Valner: kui lennukid siin ei käi, siis käigu rongid tihedamalt (4) Monica Ranna ähvardaja seadis Jaan Tootsi piirkonnajuhi kandidaadiks (3) Raamat tuleb esitlusele 19, 19, 19 ja 19 Kodukotuse liikmed hoiavad uues kohas sõbralikku joont Aasta parim naine juhib suuri metallitehaseid Tartus ja Narvas (1) Milleks meile «W» PÖFFi film: Kaks eksinut toovad silma pisarad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pangad nuputavad uut pensionitoodet

3 min lugemist
Fondide kogumaht on kümne aastaga viiekordistunud. FOTO: Pm FOTO: Pm

SEB, LHV, Luminori ja Swedbanki esindajate sõnul pingutavad pangad pensioni investeerimiskonto teenuse kiire loomise nimel ning lubavad, et pankade tegevusetuse taha asi ei jää.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rahandusminister Martin Helme hoiatas nimelt eelmisel nädalal, et võimalus kasutada pensioni investeerimiskontot võib tekkida ülejäänud pensionireformi rakendumisest hiljem.

«Arvestades tulevaste muudatustega pensionimaastikul, on loogiline, et kõik osalised, kaasa arvatud pangad, on huvitatud pensioni investeerimiskonto seadusandliku raamistiku paikasaamisest nii vara kui võimalik,» ütles SEB Varahalduse äriarendusjuht Peeter Schamardin.

Tema sõnul on pensioni investeerimiskonto teenuse eesmärk pakkuda teisest sambast väljuvatele klientidele alternatiivset võimalust. «Kui avaldusi hakatakse vastu võtma juba juulis 2020, siis samal ajal peaks olema loodud võimalused avada pensioni investeerimiskonto. Tegelik investeerimine algab siiski alles 2021. aastal,» märkis Schamardin.

18.11.2019 20.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto