Sisukord
Tänane leht
Postimees
19.11.2019
Eesti Postimehe küsitlus: Hiina raha jagab arvamused kaheks (4) Koalitsioon haaras Helme liistule võtmisel ohjad (19) Laste leinalaagris on rõõm olulisel kohal Majandus Soome astus Rail Balticu rongilt maha (13) Pangad nuputavad uut pensionitoodet (3) Välismaa Kalmõkid ei taha Donetski separatisti meeriks Ungari volinikukandidaat sai rohelise tule Suhtekorraldajad peavad prints Andrew’ teleintervjuud hävinguks (1) Video: Postimehe ajakirjanikud jäid Hongkongis kummikuulirahe alla Prantsuse politseinikud võitlevad inimväärse elu eest (3) Arvamus Juhtkiri: Hiina hulktahukas (4) Martin Ehala: vatiga polsterdatud ühiskond (4) Joosep Värk: avalikku huvi ei saa jätta juristide otsustada (6) Tiit Terik: vabadus küsida piiratud makse (2) Mare Ainsaar: kes ostaks ilma mootorita rahvaloenduse? (1) Meie Eesti Meelis Mesi: 22 lõhkekeha tunnis Erkki Koort: 100 000 pommi, mis ei tapnud (5) Kultuur PÖFFi lühifilmid: tants ja aluspükste poeesia Kuidas natside üle nats nalja teha (2) Hinge kile karje külmal kaljul Sport PM Hollandis. Suure ja väikese kantsi põrkumine igal tasandil (2) Nikolai Novosjolov ei naase rivvi ka Berni MK-etapil Tervis Südameoperatsiooni vajava Dilara ema: ta on nagu liikuv pomm (7) Tartu Supilinlased nõudsid mülkaks muutunud tänava remonti juba enne suurt ehitustööd (1) Eili Arula: kas nüüd peamegi absurdiuudistega harjuma? (6) Sulev Valner: kui lennukid siin ei käi, siis käigu rongid tihedamalt (4) Monica Ranna ähvardaja seadis Jaan Tootsi piirkonnajuhi kandidaadiks (3) Raamat tuleb esitlusele 19, 19, 19 ja 19 Kodukotuse liikmed hoiavad uues kohas sõbralikku joont Aasta parim naine juhib suuri metallitehaseid Tartus ja Narvas Milleks meile «W» PÖFFi film: Kaks eksinut toovad silma pisarad Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Leedu apokalüptiline rannaooper

7 min lugemist
  • Vaatamata üle kallaste tõusnud veele on Veneetsias avatud 58. kunstibiennaal.
  • Maailma hävingut ennustanud leedukate ooper korjas liiva kokku enne üleujutusi.
  • Neeme Raud usutleb Leedule võidu toonud Rugilė Barzdžiukaitėt.
  • Vesi jõudis Kris Lemsalu kunstini, kuid eestlased hoidsid uksed avatuna!
Leedu rannalised Veneetsia kuntibiennaalil. Kusjuures liiv toodi Veneetsiasse Leedust. FOTO: Andrea Avezzu/ Veneetsia biennaal 

Leedut võib tänavusel Veneetsia biennaalil, mis toimub lipukirja «Et sa elaksid huvitaval ajal» all, pidada mõneti otsekui oraakliks. Nende rannaooper, mille tumedad alatoonid ennustasid maailma hävingut – ja mis tõi kolmele Leedu kunstnikule Lina Lapelytele, Vaiva Grainytele ja Rugilė Barzdžiukaitėle kunsti maailmanäituse peapreemia –, pakiti oktoobri lõpus kokku ja saadeti Leetu tagasi.

Ja kohe pärast seda algaski Veneetsias reaalne apokalüpsis.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Üle kallaste tõusnud vee tõttu on kunsti vaatamine neil päevil küll ilmselt viimane, mis paljudel seal meeles mõlgub. Kuigi biennaalituriste, kes juba kuid varem olid oma Veneetsia-plaanid teinud, on seal nüüdki küllap tuhandeid, sest väljapanekud on avatud veel kuni eeloleva pühapäeva, 24. novembrini.

Aga «Leedu tumedates toonides tulevikukuprognoosi lõpuga lõppes tegelikult kogu tänavune biennaal», nagu märkis üks internetikommentaator pärast veeuputuse algust. «Pärast seda, kui Leedu paviljon suleti ja Veneetsia ise uppuma hakkas, ei ole enam mingit isu kunsti nautida.»

18.11.2019 20.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto