Laste leinalaagris on rõõm olulisel kohal

Sügisene laste leinatoetuslaager toimub igal aastal hingedeajal novembris. Seekord valmistasid lapsed töötoas paberist hingelinnud, kellele võis sosistada oma soovi. FOTO: Eero Vabamägi FOTO: Eero Vabamägi

Laste leinatoetuslaager aitab pereliikme kaotusega toime tulla.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Igal aastal kaotab ühe või mõlemad vanemad kas haiguste, õnnetuste või enesetapu läbi üle 400 Eesti lapse. Lastel on leinaga toimetulek keerulisem kui täiskasvanutel – tunded on intensiivsed ning mõtted rasked ja segadusse ajavad, kuid puudub elukogemus, et osata oma emotsioonidega toime tulla. Seda, kuidas elada edasi nii, et kurbus päris ära ei lämmataks, õpivad lapsed kolm korda aastas toimuvas leinatoetuslaagris.

Alex (14) oli oma isaga väga lähedane. «Käisime tihti koos matkamas ja metsas. Ühe jõe ääres oli meil kindel koht, kus me alati lõket tegime,» rääkis Alex. Nad armastasid koos aega veeta ja looduses käia ning Alexi isa ei olnud mees, kes poja peale häält tõstnuks. «Me ei riielnud mitte kunagi, mitte ühtegi korda,» rõhutas ta. Alexi isa viis siitilmast ligi aasta tagasi nõrk süda.

18.11.2019 20.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto