Sisukord
Kultuur
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (17) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (1) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (2) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (10) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Suveöö džässisiivutused pimedas novembris

3 min lugemist
Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand plaadiesitluskontserdil TAFF Clubis. FOTO: Hendrik Osula

Kadri Voorandi plaadi «In Duo with Mihkel Mälgand» esitluskontsert toimus legendaarse saksofonisti Raivo Tafenau poolt ellu kutsutud džässiklubi TAFF Club raames Tallinna Mustpeade majas.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Esinejad juhatas sisse klubi president isiklikult. Sissejuhatusest sai publik seekord kaks mõttekäiku, mida ise edasi mõlgutada. Mihkel Mälgand on Eesti ühe nõutuma ja tunnustatuma bassimängijana justkui igal pool ja mitte kusagil – kas ta üldse eksisteerib? Kadri Voorand on ühe pea 900-kilomeetrise öise autosõidu ajast saadik Raivo Tafenau teadvusesse kinnistunud kui üks eriti terav pliiats. Ning kontsert võib alata.

Duo siseneb eriti pehmelt. Mihkel alustab vaikselt ja atmosfääri loovalt kontrabassil ning Kadri liigub aegamööda ringi pilliga, mis täidab saali või vähemalt lähemal istuvate inimeste kuuldehaarde justkui pisikeste kellukeste tilisemisega. Mõningase hilisema otsimise järel tundub, et tegemist võis olla koshi tuulekellaga. Muusikasse sisse elamine ei võta kaua. Mida enam saal muusikaga täitub, seda kaugemale jäävad isiklikud muremõtted ja päevased toimetused. On ainult muusika, muusikud ja publik, kes joob januselt iga helisõõmu, mida pakutakse.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto